Mātes kļūdas dēļ bijušo pasaules piekto raketi diskvalificē uz 10 mēnešiem

Iepriekš karjerā Francijas atklātā čempionāta finālā spēlējušajai Sarai Erani diskvalifikāciju dopinga dēļ pagarināja no diviem līdz 10 mēnešiem, lai gan aizliegtais preparāts sportistes organismā nonāca, Itālijas tenisistei nezinot, no viņas mātes medikamenta, pirmdien paziņoja Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

Prasību pārskatīt lietu bija iesniegusi gan savulaik 5.vietu pasaules rangā sasniegusī Erani, gan Itālijas antidopinga aģentūra, kas prasīja divu gadu diskvalifikāciju.

Pozitīvas 31 gadu vecajai Erani bija 2017.gada februārī ārpus sacensībām mājās ņemtās analīzes, par kuru rezultātiem sportisti informēja pērn aprīlī. Analīzēs atrada aizliegto preparātu letrozolu. Erani sacīja, ka daži pilieni pretvēža preparāta nonāca uz virtuves virsmas, kur vēlāk tika pagatavoti tortelīni.

Erani turpināja spēlēt, paļaujoties uz pozitīvu CAS lēmumu. Sākotnēji piespriesto divu mēnešu diskvalifikāciju viņa izcieta no 2017.gada augusta līdz oktobrim, un šo posmu viņai ieskaitīs 10 mēnešu diskvalifikācijā. 

CAS nolēma, ka aizliegto vielu Erani 2017.gada februārī uzņēma no viņas mātes medikamenta, kas bija nonācis visas ģimenes ēdienā. Taču tiesa norādīja, ka Erani bija jābūt uzmanīgākai, un mātes vaina ir attiecināma uz sportisti. 

Francijas atklātā čempionāta finālā Erani spēlēja 2012. gadā, kad finālā piekāpās Marijai Šarapovai. Šogad Parīzē Erani izstājās pēc zaudējuma pirmajā kārtā un pasaules rangā šonedēļ ieņem 72.vietu. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teniss
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti