Mārtiņš Podžus panāk Latvijas tenisistiem izlīdzinājumu Deivisa kausa mačā

Pēc Mārtiņa Podžus gūtās uzvaras Latvijas tenisa komanda svētdien Jenčēpingā panāca izlīdzinājumu 2:2 Deivisa kausa mačā pret Zviedriju, liecina rīkotāju informācija. Cīņā par vietas saglabāšanu Eiropas/Āfrikas zonas I grupā izšķiroša būs pēdējā spēle, kurā Jānis Podžus dosies laukumā pret Eliasu Imeru.

Mārtiņš Podžus savu otro uzvaru mačā nodrošināja četros setos 6-4, 6-7 (3-7), 6-4, 6-2 pār Kristianu Lindelu. Abu komandu pirmo numuru cīņā Mārtiņš Podžus vienīgo setu zaudēja taibreikā, kas ļāva Lindelam atjaunot spēlē neizšķirtu. Taču turpinājumā Mārtiņš Podžus bija pārāks nākamajos divos setos un saglabāja Latvijai izredzes uz uzvaru mačā.

Izšķirošā vienspēle par uzvaru mačā risināsies vēlāk svētdien.

Brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus piektdien ar atšķirīgiem panākumiem aizvadīja divas pirmās vienspēles. Mārtiņš Podžus piecarpus stundas ilgušā piecu setu cīņā cietā seguma kortā uzveica Imeru, bet Jānis Podžus četros setos piekāpās zviedru līderim Lindelam. Sestdien Zviedrijas komanda izvirzījās vadībā ar 2:1, kad Johans Brunstrēms un Roberts Linsteds dubultspēlē piecu setu cīņā pārspēja Miķeli Lībieti un Mārtiņu Podžu.

Latvijas tenisisti rangā ir par vairākiem simtiem vietu zemāk nekā pretinieki, taču spēļu rezultātos tas neatspoguļojas. Mārtiņš Podžus Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) reitingā šonedēļ ir 574.vietā, bet Jānis Podžus - 772.vietā. Savukārt Lindels un Imers ieņem attiecīgi 230. un 237. pozīciju.

Latvijas komandas kapteinis Kārlis Lejnieks iepriekš pauda pārliecību, ka arī bez savainojumu dziedējošā Ernesta Gulbja ir labas izredzes uzvarēt zviedrus un saglabāt vietu Eiropas/Āfrikas zonas I grupā.

Latvijas tenisisti Deivisa kausa izcīņā nekad iepriekš nebija spēlējuši pret Zviedriju, kas prestižākajā komandu turnīrā savukārt nekad nav noslīdējusi zemāk par Eiropas/Āfrikas zonas I grupu.