Marejs netiek ASV atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) ranga 3.vietas īpašnieks skots Endijs Marejs pirmdien Ņujorkā piekāpās Dienvidāfrikas tenisistam Kevinam Andersonam un zaudēja ASV atklātā tenisa čempionāta astotdaļfinālā.

Turnīrā ar 15.numuru izliktais Andersons uzveica Mareju ar rezultātu 7-6 (5), 6-3, 6-7 (2), 7-6 (0). Marejs šogad divas reizes citos turnīros uzvarēja Andersonu, taču tagad kopējā savstarpējo maču bilance ir 5:2 par labu skotu tenisistam.

Andersons pārtrauca 15 zaudētu spēļu sēriju pret pasaules ranga labākā desmitnieka spēlētajiem, turklāt pirmo reizi viņš iekļuvis "Grand Slam" sērijas vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā, kur viņam pretī stāsies šveicietis Stens Vavrinka, kurš šogad uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā.

Marejs, kurš ir 2012.gada ASV atklātā tenisa čempionāta uzvarētājs, iepriekš bija 18 reizes pēc kārtas "Grand Slam" turnīros sasniedzis vismaz ceturtdaļfinālu. Pēdējo reizi 28 gadus vecajam skotu tenisistam tas neizdevās 2010.gada ASV atklātajā čempionātā.

ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu sasniedzis arī ATP ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš spēlēs pret spāni Felisiano Lopesu, kas turnīrā izlikts ar 18.numuru.

ATP ranga vicelīderis šveicietis Rodžers Federers ceturtdaļfinālā spēlēs pret francūzi Rišāru Gaskē, kurš turnīrā izlikts ar 12.numuru.

Turnīrā ar 9.numuru izliktais horvāts Marins Čiličs ceturtdaļfinālā cīnīsies pret francūzi Žo Vilfrīdu Congu, kurš izlikts ar 19.numuru.

Jau ziņots, ka Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis izstājās pirmajā kārtā, kad savainojuma dēļ nepabeidza cīņu pret Lielbritāniju pārstāvošo slovēni Aljažu Bedeni.

ASV atklātais čempionāts noslēgsies svētdien.