Līdzjutēju uzvedības dēļ Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā aizliedz agresorvalstu karogus

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta rīkotāji aizlieguši līdzjutējiem spēļu laikā sportistus tribīnēs atbalstīt ar Krievijas un Baltkrievijas karogiem. Sākotnēji organizatori atļāva izmantot karogus, ja tas neizraisa nekārtības, bet pēc mača, kura laikā līdzjutēji ar agresorvalsts karogu rokās tribīnēs ņirgājās par Ukrainas tenisisti, pieņemti daudz stingrāki mēri. Lēmumu atbalsta arī Viktorijas štata vadība.

Pieņemt aizliegumu rīkotājus mudināja notikumi dāmu vienspēļu turnīra pirmajā kārtā, laukumā tiekoties ukrainietei Katerinai Baindlai un neitrālā statusā startējošajai Krievijas tenisiste Kamilai Rahimovai. Divi Rahimovas atbalstītāji tribīnēs izkāra Krievijas karogu, kā arī esot veltījuši Ukrainas tenisistei aizskarošus izteicienus.

Baindlas fani izsauca policiju, jo krievu līdzjutēju uzvedība radījusi neērtību un likusi bažīties arī par tenisistes drošību, jo sēdvietas atrodas tuvu laukumam. Krievu fani gan Austrālijas medijiem pauduši, ka vienkārši kvēli atbalstījuši Rahimovu  un neko aizskarošu neesot darījuši.

Tas gan nekavēja aizliegt Krievijas un tās agresiju Ukrainā atbalstošās Baltkrievijas karogus tribīnēs. Pirms aizlieguma izziņošanas pie Austrālijas turnīra rīkotājiem vērsies arī Ukrainas vēstnieks.

Viktorijas štata premjere Džasinta Ellena paziņoja, ka turnīra rīkotāji pieņēma pareizu lēmumu. Viņa Krievijas iebrukumu Ukrainā nodēvējusi par pretīgu, tas pārkāpjot visas zināmās cilvēktiesības, bet Baltkrievija to aktīvi atbalsta. Austrālijas atklātā čempionāta organizatoru rīcība sūtot nepārprotamu signālu pasaulei, cik nozīmīgi ir iestāties par cilvēktiesībām.

Austrālijas atklātais čempionāts Melburnā ilgs līdz 29. janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti