Lībietis ar zaudējumu sāk Latvijas maču pret Somiju Deivisa kausa izcīņā

Miķelis Lībietis piektdien "Arēnā Rīga" četros setos ar 4-6, 6-4, 3-6, 4-6 zaudēja somam Mikem Kontinenam pirmajā spēlē abu valstu mačā Deivisa kausa Eiropas/Āfrikas zonas II grupā. Vēlāk piektdien nākamajā vienspēlē laukumā dosies Latvijas komandas līderis Ernests Gulbis, kuru gaida cīņa pret Herko Polanenu.

Mača turpinājumā sestdien paredzēta dubultspēle, bet svētdien risināsies vēl divas vienspēles. Mača uzvarētāji pakāpsies uz Eiropas/Āfrikas zonas I grupu, bet zaudētāji paliks pašreizējā līmenī.

Skatītāju skaļi atbalstītais Lībietis pēc zaudējuma pirmajā setā panāca izlīdzinājumu, tomēr pēc neizšķirta 1-1 tikpat veiksmīgs turpinājums latvietim neizdevās. Kontinena pārsvars nebija liels, tomēr pietiekams, lai izšķirošās epizodēs pavērstu notikumu gaitu sev par labu. Pēdējā setā, kad Kontinens panāca 4-1, Lībietis vēl saasināja cīņu, tomēr soma pārsvars bija par lielu, lai to atspēlētu.

Dubultspēlē sestdien Latvijai ir pieteikti Andis Juška un Mārtiņš Podžus, bet mača noslēgumā svētdien pēdējās vienspēlēs Gulbim jāspēlē pret Kontinenu, savukārt Lībietim pret Polanenu. Komandu kapteiņi gan drīkst vēl neilgi pirms otrās un trešās dienas spēļu sākuma veikt izmaiņas pieteikumā.

Latvijas tenisa līderis Gulbis pasaules rangā ir 36. vietā, bet tālākās pozīcijās ir Juška (470.), Lībietis (683.) un Podžus (741.). Somiem Rīgā nav neviena spēlētāja no pirmā piecsimtnieka - Mike Kontinens rangā ir 606.vietā, apsteidzot Polanenu (737.), Juho Pauku (1182.) un Henri Kontinenu (1656.).

Latvija Deivisa kausa izcīņā šosezon izcīnīja divas uzvaras, februārī pieveicot Tunisiju (3:0), bet aprīlī - Monako (3:2). Somijas tenisisti iespēju spēlēt Rīgā nodrošināja ar uzvarām pār Bulgāriju (3:2) un Īriju (3:2).