Latvijas tenisisti iekrāj divu uzvaru pārsvaru Deivisa kausa mačā

Latvijas tenisisti mačā pret Monako komandu Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas otrās grupas pirmajā kārtā pēc piektdien Daugavpilī aizvadītajām divām pirmajām vienspēlēm nodrošināja divu uzvaru pārsvaru 2:0, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Miķeļa Lībieša teikto)
Otro uzvaru mājinieku līderis Miķelis Lībietis izcīnīja smagā piecu setu spēlē, ar 3-6, 6-4, 3-6, 6-3, 6-4 pārspējot Benžamēnu Balerē. Savukārt mājinieku otrā rakete Mārtiņš Podžus maču sāka ar uzvaru trijos setos 7-6 (7-5), 6-4, 7-6 (8-6) pār Romēnu Arneodo,

Lībietis pēc izcīnītās uzvaras Latvijas Televīzijā teica, ka spēles sākumā nesekmējās servju izpildīšanā, bet pamazām izdevās sniegumu uzlabot. Lībietis pauda apņēmību mača iznākumu izšķirt jau dubultspēlē, kurai viņš solīja būt gatavs arī pēc piecus setus ilgušās vienspēles.

Sestdien risināsies dubultspēle, kur Latvijas tenisisti jau var nodrošināt vietu nākamajā kārtā, bet svētdien Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā paredzētas vēl divas vienspēles. Uzvarētāji iekļūs otrajā kārtā, turpretim zaudētāji nākamo maču aizvadīs par vietas saglabāšanu otrajā grupā un neizkrišanu uz zemāku līmeni.

Zonas pirmajā grupā iekļūs komanda, kas uzvarēs trešās kārtas mačā. Latvijas tenisistus atkarībā no panākumiem nākamajā kārtā gaidīs Baltkrievijas un Ēģiptes mača uzvarētāji vai zaudētāji.

Latvijas komandā ir iekļauts arī Jānis Podžus un Rūdolfs Mednis, bet galvenā loma Daugavpilī paredzēta Lībietim, kurš ieņem 571.vietu Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, un Mārtiņam Podžum (ATP 637.). Jānis Podžus rangā ir 1110.vietā, savukārt Mednis reitingā nav klasificēts. Pirmajā piecsimtniekā nav arī neviena spēlētāja Monako komandā - Arneodo ieņem 680.pozīciju, bet 735.vietā ir Balerē. Viesiem sastāvā iekļauts arī Lukass Katarina (ATP 793.) un rangā neklasificētais Tomass Ožērs.

Latvijas tenisisti Deivisa kausa izcīņā pret Monako ir spēlējuši divas reizes un abos mačos guva uzvaras. Latvija bija pārāka gan 2007.gadā Jūrmalā, gan 2013.gadā Montekarlo.