Latvijas tenisisti Deivisa kausa izcīņā izkrīt uz zemāko līmeni

Maz pieredzējušais Rūdolfs Mednis svētdien Marakešā Deivisa kausa izcīņas mačā trīs setos ar 2-6, 2-6, 3-6 zaudēja Marokas tenisistam Redam el Amrani, kas liedza Latvijai cerības paglābties no izkrišanas uz Eiropas vienībām zemāko līmeni prestižākajā nacionālo komandu turnīrā. Mačā par noturēšanos Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā Marokas komanda ieguva izšķirošu 3:1 pārsvaru.

(papildināts ar Mārtiņa Podžus uzvaru pēdējā spēlē)
Pēc izlozes pret el Amrani bija paredzēts spēlēt Miķelim Lībietim, tomēr pēc pieteiktajām izmaiņām laukumā devās 19 gadus vecais Mednis. Stundu un 49 minūtes ilgušajā spēlē Mednim par uzvaru pacīnīties gan neizdevās.

Kopš 2003.gada Latvijas tenisisti Deivisa kausa izcīņā ne reizi nebija noslīdējuši līdz zonas trešās grupas līmenim.

Pēdējā spēlē Mārtiņš Podžus ar 6-1 pārspēja Aminu Ahudu, kurš pēc pirmā seta no cīņas turpināšanas atteicās, taču tas ietekmēja tika mača rezultātu, nevis iznākumu. Marokas komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2.

Pirmajās vienspēlēs piektdien Lībietis četros setos zaudēja Ahudam (ATP 975.vieta rangā), bet Mārtiņš Podžus trīs setos atzina Marokas komandas līdera el Amrani (ATP 663.) pārākumu. Lībietis un Mārtiņš Podžus sestdien uzvarēja dubultspēlē, saglabājot cerības pirms svētdien atlikušajām vienspēlēm.

Abās komandās nebija potenciāli spēcīgāko spēlētāju - Latvija Deivisa kausā kopš 2014.gada iztiek bez Ernesta Gulbja, kurš šonedēļ reitingā ir 176.vietā, savukārt marokāņu sastāvā nebija Lamina Vahaba (ATP 477.). Lībietis šonedēļ ATP rangā vienspēlēs ir 427.vietā, Mārtiņš Podžus - 832.vietā, savukārt Mednis - 1558. pozīcijā. Kopš janvāra nespēlējušais Jānis Podžus (ATP 1619.) komandas sastāvā aizstāja traumu guvušo Artūru Lazdiņu.

Latvijas un Marokas tenisisti Deivisa kausā tikās otro reizi. Arī pirmajā mačā 1994.gadā Eiropas/Āfrikas zonas otrās grupas pusfinālā Lielupē pārāki bija marokāņi (4:1).

Visaugstāk Eiropas-Āfrikas zonā Latvija tika 2008., 2010. un 2014.gadā, kad spēlēja pirmajā grupā, tomēr ne reizi nespēja tajā noturēties.