Latvijas tenisistes pēc Austrālijas atklātā čempionāta pakāpjas pasaules rangā

Latvijas spēcīgākās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pēc Austrālijas atklātā čempionāta uzlaboja pozīcijas pirmdien publicētajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā, liecina WTA informācija.

Sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā trešo kārtu sasniegusī Ostapenko reitingā tika divas pozīcijas augstāk uz 25. vietu, savukārt Sevastova, lai arī zaudēja jau pirmajā kārtā, pakāpās sešas pozīcijas uz 65. vietu.

Līderpozīcijās rangā nostiprinājās Ešlija Bārtija, kura nedēļas nogalē kļuva par 44 gados pirmo austrālieti, kas sieviešu vienspēlēs palika nepārspēta pašmāju "Grand Slam" turnīrā. Bārtijai tuvākā konkurente rangā arvien ir Baltkrievijas tenisiste Arina Sabaļenka, bet uz 3. vietu pakāpās čehiete Barbora Krejčīkova. Savukārt finālā pret Bārtiju spēlējusī ASV tenisiste Daniela Kolinsa no 30. vietas pakāpās uz TOP10 beigām.

Nākamais WTA turnīrs sāksies 7. februārī Sanktpēterburgā.

Vīriešiem Austrālijas atklātais čempionāts neieviesa izmaiņas reitinga TOP5 – Melburnā nespēlējušais serbs Novaks Džokovičs saglabāja pirmo vietu un noturējās priekšā finālā zaudējušajam Krievijas tenisistam Daniilam Medvedevam. "Grand Slam" uzvaru rekordu Austrālijā labojušais spānis Rafaels Nadals arvien noslēdz labāko piecinieku.

WTA rangs (iekavās vieta iepriekšējā rangā)