Latvijas tenisā nebijis notikums - Jūrmalā sākas augstākā profesionāļu līmeņa turnīrs

Latvijas tenisisti iepriekš ir guvuši panākumus augstākās raudzes sacensībās pasaulē, bet pašu mājās nekad nav notikuši tik nozīmīga līmeņa turnīri kā šonedēļ Jūrmalā. Pasaules Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) "International” līmeņa turnīrs Latvijas kūrortpilsētā nosaukts par „Baltic Open” jeb Baltijas atklāto čempionātu, kur kvalifikācijas mači pamatturnīram un izloze notika jau svētdien, bet sacensības pa īstam sākas pirmdien.

Spēles turnīrā notiek nesen atjaunotajā tenisa centrā „Lielupe”, kas pieder valstij. Latvija šāda līmeņa tenisa sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē. Turnīra rīkotāja ir Krievijas sporta mārketinga aģentūra "ONE SGM", bet iepriekš šīs sacensības notika Maskavā. Pērn tās strīda un nesaskaņu dēļ nolēma pārcelt uz Jūrmalu. 

Jūrmalā startē WTA tenisa turnīrsMārtiņš Kļavenieks

  Noprotams, ka šāds scenārija realizējās dzīvē arī tāpēc, ka Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidentam Jurim Savickim ir daudz paziņu lielajā kaimiņvalstī. Savickis gan Latvijas Radio minēja citus iemeslus, kāpēc rīkotāji Maskavas vietā izvēlējušies Jūrmalu. Savickis kā svarīgus argumentus uzskaitīja Latvijas labāko tenisistu panākumus pasaulē, kā arī LTS aktīvu starptautisko darbību.

  "Baltic Open" turnīrā tenisistes cīnās par 250 000 dolāru balvu fondu, turklāt uzvarētāja iegūs 280 pasaules ranga punktus. Savickis uz Latvijas Radio jautājumu, vai arī LTS jāiesaistās ar savu finansējumu turnīra rīkošanā, precīzu atbildi nesniedza. Viņš gan lika noprast, ka tas bijis viens no noteikumiem turnīra norisei Latvijā. 

  Jau svētdien sākās sacensību kvalifikācija, kuru nepārvarēja pašmāju jaunās tenisistes Kamilla Bartone un Daniela Vismane. Latviešiem gan tāpēc nav jābēdā, jo kortā varēs vērot visas pašmāju labākās spēlētājas – pasaules ranga pirmā divdesmitnieka stabilu dalībnieci Anastasiju Sevastovu, arī Aļonu Ostapenko un Diānu Marcinkēviču.

  Sevastova sacensībās izlikta ar pirmo numuru, esot galvenās favorītes statusā. Viņai pirmajā kārtā būs jāspēlē pret Krievijas pārstāvi Varvaru Flinku, tiesa, pirmdien šī spēle vēl nenotiks.

  Turnīra astotais numurs Ostapenko pirmajā mačā spēkosies ar Bernardu Peru no ASV. Abas tenisistes pasaules rangā atrodas līdzās otrā piecdesmitnieka vidū. Aļonai turnīrs Jūrmalā noteikti jāizmanto pārliecības atgūšanai, jo viņa šosezon nespēlē pārliecinoši, pārsvarā zaudējot jau sacensību pirmajās kārtās. Tas licis rangā noslīdēt tik zemu, ka ļoti tuvu ir izkrišana no pirmā simtnieka. Ostapenko gan ir pārliecināta, ka viņai izdosies sevi atkal parādīt no labākās puses.

  Vēl viena pamatturnīra dalībniece Marcinkēviča pirmajā spēlē cīnīsies pret krievieti Kamillu Rahimovu. Abas sacensībās startē ar organizatoru īpašajiem ielūgumiem.

  Dāmu turnīrs tenisa centra "Lielupe" kortos risināsies visu nedēļu, bet uzvarētājas vārdu uzzināsim svētdien.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Teniss
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti