Sporta studija

Krišjānis Rēdlihs gatavs cīnīties par vietu Latvijas hokeja izlasē

Sporta studija

Sporta studija 1. daļa

Liepājnieki iemēģina jaunā tenisa centra laukumus

Latvijas tenisa komandas kapteinis: Tādu halli Liepājā gaidīju jau pusaudža gados

Vēju pilsēta Liepāja Latvijas tenisam devusi vairākus augsta līmeņa spēlētājus - vismaz četri liepājnieki spēlējuši valsts sieviešu vai vīriešu izlasē. Tā gan sanācis, ka Liepājā nebija savu apjumto tenisa kortu, bet kopš svētdienas jaunie liepājnieki spēles prasmes apgūs Latvijā modernākajos kortos. Iespēja iemēģināt jaunos laukumus pirmajam bija liepājniekam Adrianam Žgunam, kurš pašlaik ir Latvijas komandas kapteinis Federācijas kausa izcīņā.

Žgunam bija 15 vai 16 gadi, kad viņš padzirdējis runas par tenisa halles būvēšanu Liepājā. Vasarā tenisistiem Liepājā bija labi apstākļi, bet ziemā atlika trenēties skolu zālēs. Tolaik Žguns lolojis plānus ziemā pamatīgi satrenēties, lai vasarā rādītu rīdziniekiem, kā jāspēlē. Tolaik halle gan palika neuzcelta, bet Adrians par to neskumst un saka, ka labāk tagad nekā nekad.

Profesionāļa karjeru pirms pāris sezonām beigušais Žguns uz Latviju atbrauc tikai pāris reizes gadā, jo pastāvīgi strādā ASV, kur ir privāts tenisa treneris kādai ģimenei pie Ņujorkas. Iespēja trenēt tūres profesionāļus Adrianu īpaši nevilina, jo tas nozīmētu garu ceļošanu pa pasauli, zaudējot pastāvīgu darbavietu. Tādu pašu trenera karjeras ceļu ir izvēlējies savulaik pasaules rangā TOP 10 sasniegušais Argentīnas tenisists Mariano Puerta.

Par labu karjeras attīstības iespēju Žguns uzskata mācības ar sporta stipendiju ASV augstskolā, jo spoža profesionāļa karjera izdodas tikai retajam. Lai 18 gadu vecumā spēlētu profesionāli, jābūt praktiski ideālam tenisistam, bet koledžas laiks norūda un paver plašākas attīstības iespējas. Turklāt vienatnē pareizi un profesionāli trenēties izmaksā dārgi - nepieciešami apmēram 50 000 eiro sezonā, uzsver Žguns.

Par Latvijas tenisistu izredzēm nedēļas nogalē Rīgā pārspēt Vāciju un iegūt vietu Federācijas kausa pasaules grupā Žguns ir noskaņots cerīgi. Viņš paļaujas uz Aļonas Ostapenko meistarību un tic, ka mājiniecēm ir iespēja izcīnīt uzvaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti