Latvijas tenisa izlase piekāpjas Austrijai; cīnīsies par vietas saglabāšanu savā grupā

Latvijas tenisa izlase svētdien Valmierā piekāpās Austrijai Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas duelī, kas latviešiem liks cīnīties par vietas saglabāšanu šajā grupā.

Dienas pirmajā vienspēlē Miķelis Lībietis ar rezultātu 2-6, 2-6, 4-6 zaudēja pieredzējušajam Jirgena Melceram, kas vēl pirms noslēdzošās vienspēles ļāva Austrijai iegūt vairs nelikvidējamu pārsvaru ar 3-1.

Pirmā seta trešajā geimā Lībietis veiksmīgi atspēlēja vairākas breikbumbas, tomēr piektajā geimā Melcers savu panāca, neļaujot latvietim uzvarēt nevienā izspēlē pie savas serves. Melcers spēja uzvarēt četros geimos pēc kārtas, panākot jau 5-2 savā labā, bet brīdi vēlāk nodrošināja uzvaru arī pirmajā setā.

Otrajā setā Lībietis ātri nonāca iedzinējos ar 0-2, tomēr trešajā geimā paglābās no vēl viena breika. Latvietis nekāda nespēja pretoties pretiniekam servju uzņemšanā, kā rezultātā Melcers pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu. Septītajā geimā Lībietis pēc dubultkļūdas servē nonāca zaudētājos ar 2-5. Ar ļoti stabilu un pārliecinoši servi austrietis nodrošināja uzvaru ar 6-2 arī otrajā setā.

Trešajā setā Lībietis spēja darboties veiksmīgāk, nosargājot savu servi un pēc pieciem geimiem atrodoties vadībā ar 3-2. Vadību latvietis saglabāja arī pēc nākamajiem diviem geimiem, bet devītajā geimā, rezultātam esot neizšķirtam 4-4, nokļuva zaudētājos ar 15:40. Kļūda spēlē pie tīkla ļāva Melceram iegūt breiku, bet nākamajā geimā austrietis nodrošināja uzvaru visā mačā.

Lībietis šobrīd ATP rangā neatrodas, bet pieredzējušais Melcers atrodams 109.pozīcijā, lai gan karjeras laikā bijis pat astotais.

Dueļa noslēdzošajā vienspēlē, kas ilga līdz divu setu uzvarai, vēlāk svētdien Jānis Podžus ar 6-7 (6:8), 3-6 zaudēja Martinam Fišeram.

Pirmajā setā Podžus darbojās ļoti sekmīgi un bija tuvu Latvijas pirmajam panākumam šī dueļa vienspēļu mačos, taču saistošā taibreikā neizmantoja nevienu no divām setbumbām un noslēgumā atzina pretinieka pārspēku. Savukārt otrajā setā pie rezultāta 0-3 Podžus pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, kas viņam bija jau otrais šajās sacensībās, bet pēc atgriešanās kortā cīņas gaitu lauzt nespēja.

J.Podžus pašlaik ATP rangā ieņem 795.vietu, bet Fišers ir 210.labākais ranga pārstāvis.

Jau vēstīts, ka piektdien pašmāju otrā rakete Andis Juška ar 3-6, 3-6, 2-6 piekāpās Fišeram, bet pēcāk J.Podžus ar 3-6, 1-6, 4-6 zaudēja Melceram. Savukārt sestdien dubultspēlē Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pārī ar Lībieti ar 7-5, 7-6 (7:3), 6-4 pieveica Filipu Osvaldu un Aleksandru Peju, izcīnot Latvijai pirmo panākumu.

Līdz ar to visā duelī Latvijas pārstāvji piedzīvoja zaudējumu ar 1-4.

Austrija šajā grupā spēlēs arī nākamgad, bet Latvijai nāksies oktobrī aizvadīt vēl vienu cīņu par izdzīvošanu ar Zviedriju. Zviedri šajā nedēļas nogalē izbraukumā zaudēja Rumānijai.

Gulbis sestdien atzina, ka viņam nebūs iespēju atbraukt palīgā Latvijas izlasei laikā no 24. līdz 26.oktobrim, kad iecerētas pārspēles par izdzīvošanu.

Kā ziņots, Latvijas izlase februārī cieta zaudējumu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas pirmajā duelī, izbraukumā ar 0-5 piekāpjoties Slovākijai. Pati Slovākija vēlāk ar 4-1 uzvarēja Austriju, bet šajā nedēļas nogalē zaudēja ASV cīņā par vietu pasaules grupā.

Februāra duelī pret Slovākiju viesus pārstāvēja J.Podžus, Mārtiņš Podžus, Artūrs Lazdiņš un Juška.

Pērn Latvijas izlase sekmīgi pārvarēja Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu, sākotnēji ar 3-0 izbraukumā pieveicot Tunisiju, turpinājumā ar 3-2 izbraukumā pārspējot arī Monako, bet izšķirošajā duelī ar 3-2 Rīgā pieveica arī Somiju un trešoreiz vēsturē kvalificējās Deivisa kausa pirmajai grupai.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008. un 2010.gadā, bet nevienā no šīm reizēm nespēja saglabāt vietu tajā.