Klibojošais Vimbldonas favorīts Marejs izstājas ceturtdaļfinālā

Amerikāņu tenisists Sems Kverijs trešdien Londonā Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfināla cīņā piecu setu mačā uzvarēja pasaules ranga līderi Endiju Mareju, pirmo reizi karjerā sasniedzot "Grand Slam" turnīra pusfinālu. Tāpat pusfinālu sasniedza horvāts Marins Čiličs, titulētais šveicietis Rodžers Federers un čehs Tomāšs Berdihs, kura pretinieks Novāks Džokovičs no Serbijas elkoņa traumas dēļ ceturtdaļfināla maču nespēja pabeigt, no cīņas izstājoties otrajā setā.

(papildināts pēc Rodžera Federera uzvaras)
Kverijs, kurš pasaules rangā ieņem 28.vietu, bet turnīrā ir izlikts ar 24.numuru, mājinieku cerību uzvarēja ar rezultātu 3-6, 6-4, 6-7 (4-7), 6-1, 6-1, liekot Marejam nolikt pērn izcīnīto turnīra uzvarētāja titulu.

Marejs cīņas otrajā pusē cīnījās ar veselības problēmām, jo britu tenisists kortā pārvietojās ar grūtībām, jo problēmas radīja sāpes gūža un labajā kājā, tomēr spēli aizvadīja līdz galam, pēdējos divos setos nopietnu pretestību Kverijam gan neizrādot.

"Esmu šokēts. Spēles sākums man nebija tas labākais, tomēr spēju uzlabot savu sniegumu un pēdējos divos setos jau biju iegājis ritmā," pēc mača sacīja Kverijs, kurš šajā mačā izdarīja 27 pretiniekam netveramas serves.

Kverijs ir pirmais ASV tenisists kopš Endija Rodika 2009.gadā, kurš sasniedzis Vimbldonas pusfinālu.

Patlaban 29 gadus vecais Kverijs piedalās savā 42."Grand Slam" turnīrā karjerā, bet līdz šim tālāk par ceturtdaļfinālu nebija ticis. Viņa iepriekšējais labākais sasniegums tika sasniegts tieši Vimbldonā, kad pērn viņš tika līdz ceturtdaļfinālam, pa ceļam uzvarot tā brīža Vimbldonas aktuālo čempionu Novāku Džokoviču no Serbijas, bet cīņā par vietu pusfinālā zaudējot kanādietim Milošam Raoničam.

Tikmēr Marejs, kurš ir divkārtējs Vimbldonas čempions, šī turnīra ceturtdaļfinālā zaudēja pēc trīs gadu pārtraukuma. Viņam neizdevās astoto reizi karjerā tikt Vimbldonas turnīra pusfinālā.

Kverijs pusfinālā tiksies ar horvātu Marinu Čiliču, kurš turnīrā ir izlikts ar septīto numuru. Čiličs, kurš 2014.gadā triumfēja ASV atklātajā čempionātā, sīvā ceturtdaļfināla cīņā piecos setos ar 3-6, 7-6 (8:6), 7-5, 5-7, 6-1 uzvarēja turnīra 16.raketi Žilu Milleru no Luksemburgas, kuram neizdevās sagādāt vēl vienu sensāciju, jo astotdaļfinālā viņš piecu setu mačā pieveica titulēto spāni Rafaelu Nadalu.

Čiličs Vimbldonas čempionāta pusfinālu sasniedzis pirmo reizi karjerā, jo iepriekšējos trīs gados viņš apstājās ceturtdaļfinālā, bet "Grand Slam" turnīra labāko četru skaitā viņš ticis ceturto reizi karjerā, bet pirmo kopš 2015.gada, kad cīnījās par vietu ASV atklātā čempionāta finālā.

Savukārt septiņkārtējais Vimbldonas čempions Rodžers Federers, kurš turnīrā izlikts ar trešo numuru, trīs setos droši ar 6-4, 6-2, 7-6 (7:4) uzvarēja turnīra sesto raketi Milošu Raoniču no Kanādas, 12.reizi karjerā sasniedzot Vimbldonas turnīra pusfinālu.

Patlaban 35 gadus vecajam Federeram šī bija 100.vienspēļu cīņa Vimbldonas čempionātā karjerā. Viņš kļuvis par otru vecāko tenisistu, kurš sasniedzis šī turnīra pusfinālu, jo 1974.gadā labāko četru skaitā iekļuva tobrīd 39 gadus vecais Kens Rosvels.

"Simts spēles, nespēju tam noticēt, tas patiešām ir daudz," pēc cīņas sacīja Federers. "Esmu laimīgs, ka mans ķermenis ļāvis izturēt visus šos gadus. Jūtos apmierināts ar savu spēli, lai arī vienmēr var spēlēt vēl labāk."

Federers šajā mačā atspēlēja visas piecas breikbumbas, bet pats izdarīja 11 pretiniekam netveramas serves.

Zīmīgi, ka pērn Federers un Raoničs tikās šo sacensību pusfinālā, kad uzvaru svinēja kanādietis, bet Federers pēc tā zaudējuma paņēma usgadu ilgu pauzi, lai savestu kārtībā savu veselību.

Tikmēr vēl vienā mačā līdzjutējiem nācās vilties, jo 2010.gada Vimbldonas vicečempions Berdihs bija vadībā ar 7-6 (7:2), 2-0 pret Džokoviču, kad trīskārtējais Vimbldonas čempions elkoņa traumas dēļ no tālākās cīņas atteicās.

Džokovičs ar sāpēm plecā un rokā mocījās jau iepriekšējā spēlē otrdien, tomēr astotdaļfināla barjeru viņš pārvarēja, tomēr tagad maču nospēlēt līdz galam nevarēja.

Ceturtdien Vimbldonā tiks aizvadītas pusfināla cīņas dāmu vienspēlēs. Mājiniece Džonna Konta tiksies ar pieredzējušo amerikānieti Venusu Viljamsu, bet spāniete Garvinje Mugurusa mērosies spēkiem ar Magdalēnu Ribārikovu no Slovākijas.