Sporta studija

Pauls Jonass motokrosa sezonas turpinājumam gatavojas mājās

Sporta studija

Sporta studija

Kārlis Ozoliņš - Latvijas jaunais tenisa talants

Jaunais tenisa talants Ozoliņš. Pareizo cilvēku lokā lūko gūt jaunus panākumus

Salaspilī tenisa kortu nekad nav bijis un nav arī pašlaik, tāpēc Kārļa Ozoliņa ceļš tenisā neizvērtās vienkāršs. Tas balstījās uz vecāku spēju izvadāt savu lolojumu līdz Ogrei, Jelgavai, Jaunmārupei un visbeidzot līdz tenisa centram "Lielupe". Kārlis 17 gadu vecumā atstāj nobrieduša cilvēka iespaidu, un līdzšinējie sasniegumi talantīgajam junioram paver labākas izredzes uz spožu karjeras turpinājumu. 

Kārļa tēvs Armands Ozoliņš dēlam veltīto laiku neskaita, bet atzīst, ka nobraukāt pie stūres pārsimt kilometru dienā uz treniņiem bijusi ierasta lieta. Viņš nedomā, vai tas bija grūti, vien piebilst, ka ne tik vienkārša bija tālāka ceļa mērošana uz turnīriem Vācijā un Austrijā. 

Tenisa kortā praktiski vienmēr Kārlim blakus bijuši treneri - brāļi Jānis un Džems Viņķi.

“VL tenisa skolas” treneris Džems Viņķis atceras, ka Kārļa pārākums pār saviem vienaudžiem bija pamanāms, tomēr jaunā tenisista plusi nebija tik lieli, lai viņš visus sāncenšus vienkārši pārspētu. Kārlim auguma parametri bija labi, un viņš labi pacieta rutīnas darbu, kas daudzus bērnus ļoti nogurdina, atceras Džems Viņķis. Viņš uzsvēra, ka Kārlim vienmēr bija mērķis uzvarēt kādu grupā vecāku spēlētāju, lai pierādītu savu pārākumu. 

Bērnībā ir ļoti svarīgi doties uz turnīriem ārzemēs, vēlams augstākās raudzes. Vienā no tiem Kārli 13 gadu vecumā Slovākijā pamanīja aģents no Francijas. Tenisista tēvs pastāstīja, ka ģimene neko īpaši nemeklēja.

Aģents turnīrā nāca skatīties Ozoliņa pretinieku, bet ievēroja arī Kārli. 

Tas palīdzēja Ozoliņam noslēgt līgumu ar inventāra ražotāju "Head", un pēc trīs gadus ilgušas sadarbības šogad vienošanās tika pagarināta vēl uz diviem gadiem. Vienīgā ārzemju sponsora iesaistīšanās ļāva Kārlim pārcelties uz treniņiem Vācijā - dzīve izmainījās 2018.gada sākumā, kad ar aģenta palīdzību sākās viņa gaitas Aleksandra Vaskes tenisa akadēmijā. 

Kārlis 17 gadu vecumā mācās Rīgas Komercskolā, protams, tālmācībā. Dators viņam vienmēr ir līdzi, un vakarā tenisists atrod laiku mācībām, kur vajadzības gadījumā palīdz mamma un māsa. 

Brīžos kad Kārlis ir Latvijā, viņu turpina trenēt brāļi Viņķi, bet visiem ir skaidrs, ka Vācijas akadēmija nāk tikai par labu. Džems Viņķis pastāstīja, ka akadēmija Vācijā bija nepieciešama, lai pilnveidotos. Kārlim bieži savs treneris brauc līdzi uz turnīriem, ko Latvijā būtu sarežģīti nodrošināt.

Sasniegtās meistarības dēļ nav vienkārši mājās nodrošināt atbilstoša līmeņa sparinga partnerus. 

Savukārt Kārlis uzsvēra, ka Vācijā ir daudz vairāk tenisa spēlētāju un pat treniņos neviens negrasās piekāpties. Tas palīdzējis jauneklim rūdīt raksturu un saprast, ka neviens neko par brīvu nedos. Vācijā Kārlis pavada vairāk nekā pusi sava laika. Apmēram desmitā daļa laika paiet turnīros, bet viss pārējais - Latvijā. 

Līgums ar Vaskes akadēmiju, kas atrodas Ofenbahas pilsētā netālu no Frankfurtes, ir komplicēts, bet abas puses vēlas sadarbību turpināt. Akadēmiju 2010.gadā nodibināja Aleksandrs Vaske – bijušais Vācijas tenisists, kura augstākais sasniegums Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā bija 89. vieta.

Kārļa paraugs kopš pirmajiem soļiem tenisā ir bijis Ernests Gulbis.

Pavisam nesen abiem Deivisa kausa mačā izdevās izcīnīt uzvaru pār Ēģipti. Abi ir daudz trenējušies kopā, un Gulbja padoms jaunajam talantam bija gana lakonisks – galvenais, lai apkārt ir pareizie cilvēki.

Armands Ozoliņš saskata, ka pašlaik Kārlim apkārt ir pareizie cilvēki, bet to, kas notiks pēc gada vai diviem, pašlaik vēl ir priekšlaicīgi vērtēt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt