Japānas tenisiste Osaka Austrālijā izcīna ceturto «Grand Slam» titulu

Japāniete Naomi Osaka sestdien Austrālijas atklātā čempionāta finālā divos setos ar 6-4, 6-3 uzvarēja ASV tenisisti Dženiferu Breidiju un ceturto reizi karjerā triumfēja "Grand Slam" līmeņa turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

Japānā dzimusī, bet kopš trīs gadu vecuma ASV dzīvojošā Osaka ne reizi nav zaudējusi "Grand Slam" turnīru finālos. Melburnā ar trešo numuru izliktā 23 gadu vecā japāniete iepriekš karjerā divreiz uzvarēja ASV atklātajā čempionātā (2018, 2020), kā arī aizpērn palika nepārspēta Austrālijā.

Iepriekšējās 20 spēlēs pēc kārtas uzvarējušajai Osakai izdevās pārliecinošs fināla sākums, piespiežot pretinieci cīnīties aizsardzībā un nodrošinot 3-1 pārsvaru. Tomēr piektajā geimā japāniete nenoturēja savu servi un Breidija turpināja pārliecinoši, atjaunojot mačā līdzsvaru 3-3. Osakai krājās nepiespiestas kļūdas, bet viņu glāba nevainojamas pirmās serves. Pēdējā geima galotnē jau Breidijas divas nepiespiestas kļūdas pēc kārtas visai pēkšņi nodrošināja Osakai uzvaru setā.

Lielisku tenisu Osaka spēlēja otrā seta sākumā, neatvairāmos uzbrukumos deldējot pretinieces pārliecību par sevi. Ar divu breiku pārsvaru panākusi 4-0, Osaka uz mirkli zaudēja koncentrēšanos un piektajā geimā zaudēja arī punktu savā servē. Breidija spēja atjaunot intrigu mačā, tomēr Osaka noturēja savu nākamo servi un pēdējā geimā nezaudēja nevienā izspēlē.

Turnīrā ar 22.numuru izliktā Breidija pēc ierašanās Austrālijā nonāca divu nedēļu stingrā izolācijā bez iespējām pamest viesnīcas istabu un trenēties kortā, tomēr 25 gadus vecā tenisiste spēja aizkļūt līdz karjerā pirmajam "Grand Slam" finālam.

Pērn Breidija zaudēja Osakai ASV atklātā čempionāta pusfinālā.

Vīriešiem svētdien finālā ranga līdera un titula pašreizējā īpašnieka serba Novaka Džokoviča pretinieks būs Krievijas tenisists Daniils Medvedevs.