Gulbis Vimbldonā zaudē Stahovskim (teksta tiešraides arhīvs)

Ernests Gulbis trešdien Vimbldonas turnīra otrajā kārtā ar 4-6, 3-6, 6-7 (5-7) zaudēja Ukrainas tenisistam Sergijam Stahovskim, kurš nākamjā kārtā pretendēs uz vietu astotdaļfinālā.

Spēles teksta tiešraidi piedāvāja lsm.lv.

Pirms gada abu tenisistu sekmes Vimbldonā bija vienādas, tiekot līdz trešajai kārtai. Šogad vienam no viņiem tālāk par otro kārtu neizdosies tikt.

Smaidīgs Gulbis ierodas Vimbldonas tenisa stadiona 12. kortā. Atbilstoši tradīcijām ģērbies baltā tērpā un acīmredzami ir labā noskaņojumā.

Sākusies iesildīšanās pirms spēles, iemēģinot ātru zāliena kortu.

Līdzjutēji jau tagad paredz intriģējošu cīņu.

Abu tenisistu pirmo savstarpējo spēli uz zāliena seguma ar servi sāk Gulbis.

Gulbis pietrūkst enerģijas startā un pēc 0-40 no punkta zaudēšanas neizdodas izvairīties. Stahovskis sācis ar punktu pretinieka servē. Gulbim 0-1.

Stahovskis otrajā geimā Gulbim neatstāj izredzes. 0-2.

Gulbis, šķiet, vēl nav īsti iejuties spēlē. Trešajā geimā no 0-30 izdodas vērst situāciju par labu un gūt spēlē pirmo punktu. 1-2.

Stahovska servē Gulbim neizdodas pacīnīties un ukrainis saglabā viena punkta pārsvaru. 1-3.

Gulbis pamazām iejuties spēlē un sāk rādīt sev pierastāku spēli. Punkts savā servē gūts un 2-3.

Stahovskis savā servē arvien stabils un nesatricināms. Pagaidām iespēju breikam Gulbim nav. 2-4.

Savu servi Gulbim izdodas noturēt arvien pārliecinošāk, kas, cerams, dos pārliecību un uzlabos izredzes pacīnīties par punktu pretinieka servē.

Gulbis nopelna aplausus par trāpījumu  laukumā ar muguru pret tīklu, tomēr pāris nepiespiestas kļūdas ļauj Stahovskim noturēt savu servi. Gulbim 3-5.

Gulbis beidzot liek lietā savu vareno ieroci - netveramas serves, kas palīdz ātri tik pie punkta. 4-5.

Stahovkski piespiež Gulbi daudz vairāk kļūdīties, un pirmo setu Latvijas tenisistam saglābt neizdodas. Rezultāts setā 4-6 ir loģisks un spēles gaitai atbilstošs.

Beidzot Gulbis atstāj savā servē pretinieku sausā, gan veiksmīgi servējot, gan atjautīgi nospēlējot pie tīkla. Sets sākts ar 1-0.

Stahovskis paliek uzticīgs taktikai pēc serves bieži iet pie tīkla, uz ko Gulbim pāris reizes izdodas efektīvi atbildēt, tomēr par maz, lai gūtu punktu. Setā 1-1.

Savu servi Gulbis notur pārliecinoši, taču Stahovskis ir acīmredzami pārliecināts par sevi. 2-1, un visa cīņa setā vēl priekšā.

Stahovska servē Gulbim neko neizdodas iesākt, un punkts zaudēts uz nulles. 2-2.

Klasisks zāliena teniss - abi spēlētāji pārliecinoši krāj punktus savā servē. Gulbim pārliecinoši aizvadīts geims un 3-2 pārsvars.

Spraigāka cīņa Stahovska servē, tomēr Ukrainis geima galotnē pārliecinoši servē un tiek pie punkta. 3-3.

Gulbis zaudē savā servē ilgā un kritiski svarīgā geimā, nonākot zaudētājos ar 3-4. Gulbis atspēlēja sešas breikbumbas, tomēr Stahovskis bija pārāks. Neapmierinātību ar savu servi Gulbis izpauda skaļi kortā.

Stahovskis droši tiek pie vēl viena punkta, un Gulbis ir tuvu zaudējumam arī otrajā setā. 3-5.

Gulbis tā arī neatrod savu pazudušo servi un divas viņa dubultkļūdas pieliek punktu otrajam setam. 3-6.

Gulbim būs jāatrod kas iepriekš spēlē neparādīts, lai izsistu Stahovski no pārliecinošā ritma. Vispirms jau sava serve būs izšķiroša, vai izdosies noturēties līdzi pretiniekam.

Stahovskis mierīgi dara to, kas no viņa atkarīgs, un nodrošina pirmo punktu trešajā setā. 0-1.

Gulbim nervozā geimā izdodas panākt setā neizšķirtu 1-1. Brāzmainais vējš nekādi nepalīdz Gulbim savaldīt savu sadumpojušos servi.

Stahovskis savā servē nav apturams, un Gulbim setā 1-2.

Gulbis nepadodas un liekas emocijas neizrāda, panākot setā 2-2. Tomēr Stahovskis uz zāliena izskatās par savu spēli pārliecinātāks.

Stahovskis savā servē ātri sabumbo visus punktus pēc kārtas un Gulbim 2-3. Arvien nekas neliecina par iespējamu lūzumu.

Vēl viena - septītā - dubultkļūda neliedz Gulbim panākt izlīdzinājumu 3-3, un latvietis nav padevies.

Spraigākais geims Stahovska servē, kurā ukrainis tomēr pārāks. Stahovskis vēlreiz apliecināja, ka šodien ir labāks spēlē pie tīkla, kur bija pārāks izšķirošajā izspēlē. Gulbim nerealizēta breikbumba un setā 3-4.

Savā servē Gulbis nospēlē pārliecinoši, un vēlreiz neizšķirts 4-4. Taču Gulbis rada iespaidu, ka pie spēles uz zāles nepavisam nav pieradis.

Šoreiz Stahovska servē Gulbim variantu īsti nebija. Vai taibreiks būs Gulbim ar lielākām cerībām? Vēl līdz tam gan jātiek. Setā 4-5.

Gulbis izvelk sevi aiz matiem no nepatikšanām. No 40-0 Gulbis savā servē ļāva pretiniekam panākt neizšķirtu, turklāt pieļāva divas dubultkļūdas. Tomēr turpinājumā spēja saņemties, un setā neizšķirts 5-5.

Stahovskis pārliecinoši uzvar vēl vienā savas serves geimā un izvirzās vadībā. Gulbim jāgūst punkts savā servē, lai no 5-6 panāktu izlīdzinājumu un cīnītos taibreikā.

Labākais geims Gulbim savā servē visā spēlē - punkti gūti dažādos veidos un 6-6. Taibreiks!

Veiksmīgi sāktu taibreiku Gulbim neizdodas tikpat labi turpināt. Zaudējums taibreikā ar 5-7, līdz ar to arī trešajā setā un spēlē. Gada trešais "Grand Slam" turnīrs Latvijas tenisistam beidzies!