Gulbis uzvar un iekļūst Halles turnīra otrajā kārtā

Ernests Gulbis otrdien Vācijā trīs setu cīņā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarēja kiprieti Markosu Bagdati un iekļuva Halles turnīra otrajā kārtā. Gulbja nākamais pretinieks būs ar trešo numuru izliktais mājinieks Tomijs Hāss, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir 11.vietā.

Katram sāncensim, uzvarot pa vienam setam, izšķirošs bija trešā seta sākums, kurā Gulbim smagā cīņā izdevās noturēt savu servi un turpinājumā panākt lūzumu, gūstot punktu arī pretinieka servē.

Pirmā seta vidū Gulbis tika pie punkta pretinieka servē, kas ļāva Latvijas tenisistam iegūt 4-3 pārsvaru un vēlāk noturēt uzvaru setā. Savukārt, otrā seta vidū nepiespiestu kļūdu sērija Gulbim beidzās ar savu zaudētu servi, pēc kuras viņš, paužot vilšanos, uzmina raketei un salauza to. Savukārt, Bagdatis atbildēja ar gūtu punktu savā servē un pabeidza setu - 6-3.

Izšķirošajā setā Bagdatim trešajā geimā Gulbja servē bija trīskārša breika iespēja, taču kiprietis to neizmantoja un parādīja, ka ne vienmēr savalda emocijas. Geima beigās pēc Gulbja perfekti uzsistas sveces Bagdatis vilšanos par neizmantoto breika iespēju pauda ar pamatīgu spērienu pa bumbiņu. Turklāt, Gulbis turpināja ar gūtu punktu gan pretinieka, gan savā servē un ieguva 4-1 pārsvaru.

Astotajā geimā Gulbis bija vadībā ar 5-2 un trim mačbumbām, taču Bagdatis tās atspēlēja. Uzvaru ranga 38.vietas īpašniekam Gulbim izdevās nodrošināt ar ceturto mačbumbu - netveramu servi nākamajā geimā.

Gulbis pret Bagdati aizvadīja sesto spēli un guva otro uzvaru pēc kārtas. Četrās pirmajās cīņās pārāks bija Kipras tenisists, kurš pasaules rangā ir 40.vietā.

Otrās kārtas spēle Gulbim būs ne ātrāk kā ceturtdien, bet trešdien viņš pārī ar amerikāni Džeimsu Seretani aizvadīs pirmo kārtu dubultspēlēs, kur tiksies ar itālieša Danieles Bračiali un Izraēlas tenisista Džonatana Erliha duetu.

Halles turnīrs ar 780 000 eiro balvu fondu risinās zāles seguma laukumos, kas spēlētājiem ļauj labāk pierast pie apstākļiem, kas gaidīs Vimbldonā. Gada trešais "Grand Slam" turnīrs Londonā sāksies 24.jūnijā.