Gulbis uzvar Halles tenisa turnīra pirmajā kārtā un tiksies ar Federeru

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis otrdien Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) 500 punktu sērijas turnīrā Vācijas pilsētā Hallē divos setos uzvarēja ukraini Sergiju Stahovski, garantējot tikšanos nākamajā kārtā ar šveicieti Rodžeru Federeru, liecina organizatoru informācija.

Vienā stundā un 37 minūtē Gulbis pārspēja Stahovski ar 6-4, 7-6 (7-3). Stahovskis ATP vienspēļu rangā ieņem 50.vietu. Gulbis jaunākajā reitingā ierindojas 86.pozīcijā. Abiem tenisistiem šis bija septītais savstarpējais mačs. Gulbis guva piekto uzvaru un izlīdzināja bilanci uz zālāja seguma – 1:1.

Otrajā kārtā – astotdaļfinālā - Gulbis tiksies ar Federeru, kurš turnīrā izlikts ar pirmo numuru un turnīrā Hallē uzvarējis septiņas reizes.

Šajā sezonā Gulbim šī bija ceturtā uzvara 17 spēlēs. Daudzo zaudējumu dēļ viņš nav spējis aizstāvēt pagājušajā gadā strauji iegūtos punktus, kādēļ ATP rangā noslīdējis tika zemu.

Gulbis dubultspēļu turnīrā startēja pārī ar savu treniņu partneri Domniku Tīmu. Duets ar rezultātu 4-6, 4-6 piekāpās Pablo Kuevasam no Urugvajas un Spānijas tenisistam Davidam Marero, kuri turnīrā izlikti ar 4.numuru.

Halles turnīrs uz zālāja laukumiem ilgs līdz 21.jūnijam un ir tenisistu iesildīšanās pirms sezonas trešā "Grand Slam" turnīra Vimbldonā, kas sāksies 29.jūnijā.