Gulbis turpina uzvarēt un tiek Indianvelsas «Masters» ceturtdaļfinālā

Ernests Gulbis trešdien Indianvelsas "Masters" turnīra ceturtajā kārtā trīs setu cīņā ar 7-6 (7-0), 4-6, 6-2 uzvarēja Spānijas tenisistu Roberto Bautistu Agutu un iekļuva ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Nākamais Gulbja pretinieks būs mājinieks Džons Isners, kurš ar 7-6 (7-3), 3-6, 6-3 uzvarēja spāni Fernando Verdasko.

Noturot savu servi pirmajā setā, abi tenisisti nonāca līdz taibreikam, kurā Gulbis neļāva sāncensim uzvarēt nevienā izspēlē. Toties otrā seta sākumā ne Gulbim, ne Bautistam Agutam neizdevās gūt punktus savā servē, ko labāk izmantoja Latvijas tenisists, izvirzoties vadībā ar 2-1 un ceturtajā geimā ar savu servi palielinot pārsvaru līdz 3-1. Taču Bautista Aguts panāca 4-4 un uzvarēja Gulbja servē pēdējā geimā, nodrošinot iespēju cīnīties trešajā setā. Savukārt izšķirošajā setā situācijas noteicējs bija Gulbis, kurš trešajā geimā pēc pretinieka servē izcīnītā punkta izvirzījās vadībā un neļāva sāncensim panākt lūzumu.

Lai nezaudētu punktus rangā, Gulbim bija jāiekļūst vismaz ceturtdaļfinālā. Indianvelsā ar 20. numuru izliktais Gulbis Bautistu Agutu uzvarēja trešo reizi karjerā aizvadītajās četrās savstarpējās spēlēs. Pasaules rangā Gulbis šonedēļ ir 22.vietā, bet Bautista Aguts ieņem 53. pozīciju.

Jau vēstīts, ka Gulbis kā izliktais spēlētājs Indianvelsā cīņu sāka otrajā kārtā, kur uzvarēja portugāli Žoau Souzu, bet nākamajā cīņā trijos setos pieveica bulgāru Grigoru Dimitrovu. Gulbis piedalījās arī dubultspēlēs, kur duetā ar kanādieti Milošu Raoniču tika līdz otrajai kārtai, jo sāka ar uzvaru pār serbiem Novaku Džokoviču un Filipu Krajinoviču, bet turpinājumā zaudēja Šveices duetam Rodžeram Federeram un Stanislasam Vavrinkam.

Sezonas pirmajā "Masters" sērijas turnīrā ar 4,7 miljonu dolāru balvu fondu uzvarētājs vienspēlēs nopelnīs 1000 reitinga punktu. Turnīrs Indianvelsā ilgs līdz 16.martam. Gulbis pirms gada Indianvelsā vienspēlēs cīņu sāka kvalifikācijā un aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kur trijos setos zaudēja nākamajam čempionam un pašreizējam pasaules ranga līderim spānim Rafaelam Nadalam, kurš šoreiz Kalifornijā izstājās trešajā kārtā.