Gulbis sezonu sāk ar uzvaru Katarā triju setu cīņā (papildināts)

Ernests Gulbis 2014.gada sezonu otrdien Katarā sāka ar uzvaru 6-2, 4-6, 6-0 pār otro spēcīgāko Lielbritānijas tenisistu Danielu Evansu, kurš pamatturnīrā iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas, liecina organizatoru informācija. Turnīrā ar septīto numuru izliktā Gulbja nākamais pretinieks Jaungada pirmajā dienā būs polis Lukašs Kubots.

(papildināts ar Ernesta Gulbja nākamās spēles laiku)
Gulbis un Evanss guva pa punktam savās pirmajās servēs, līdz turpinājumā izpaudās Latvijas tenisa līdera pārākums, un pirmo setu viņš noslēdza 31 minūtē. Sarežģītāks Gulbim izvērtās otrā seta sākums, kurā viņš savā servē zaudēja divus geimus un nonāca iedzinējos ar 0-3. Lai gan Gulbis spēja atgūt zaudēto un panāca neizšķirtu 3-3, izšķiroša bija seta priekšpēdējā geimā zaudēta serve, un Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 150.vietā ierindotais Evanss līdzsvaroja rezultātu mačā.

Taču izšķirošajā setā dominēja ranga 24.vietas īpašnieks Gulbis, atstājot pretinieku sausā. Dohā Gulbis spēlē ceturto reizi karjerā, bet tālāk par ceturtdaļfinālu jeb trešo kārtu viņam vēl nav izdevies aizkļūt.

Gulbja un Kubota spēle trešdien pirmajā kortā sāksies apmēram plkst. 16 pēc Latvijas laika. Ar pasaules rangā 72.vietā ierindoto Kubotu Gulbis līdz šim ir ticies vienu reizi, kad aizpērn pārspēja poli Tokijas turnīra pirmajā kārtā. Ja Gulbis iekļūs ceturtdaļfinālā, viņa pretinieks, visticamāk, būs pasaules ranga līderis Spānijas tenisists Rafaels Nadals, kurš pirmajā kārtā ar 6-2, 7-6 (9-7) pārspēja čehu Lukašu Rosolu.

Katarā tenisisti līdz 4.janvārim cīnīsies cietā seguma kortos un naudas balvās sadalīs 1,097 miljonu dolāru. Uzvarētājs saņems 250 punktu pasaules rangā.

Sezonas pirmajās divās nedēļās tenisisti turnīros Austrālijā, Katarā, Indijā un Jaunzēlandē pārbauda spēkus un noskaņojas gada pirmajam "Grand Slam" turnīram Austrālijas atklātajam čempionātam, kas Melburnā startēs 13.janvārī.