Gulbis revanšējas Monako un iekļūst «Australian Open» otrajā kārtā

Ernests Gulbis "Australian Open" pirmajā kārtā vairāk nekā trīs stundas ilgušā četru setu cīņā ar 1-6, 6-4, 7-6 (7-4), 6-2 pirmdien uzvarēja argentīnieti Huanu Monako un revanšējās par 2010.gadā sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīra startā piedzīvoto neveiksmi, informēja organizatori.

Otrajā kārtā Gulbis spēlēs pret amerikāni Semu Kveriju, bet cīņas uzvarētāju ceturtajā kārtā varētu gaidīt tikšanās ar pasaules otro raketi serbu Novaku Džokoviču.

Ar 23. numuru izliktais Gulbis ātri zaudēja pirmajā setā, taču turpinājumā spēja nākamajā setā revanšēties un panākt izlīdzinājumu. Sīvs izvērtās 70 minūtes ilgušais trešais sets, kurā Gulbis nodrošināja svarīgu uzvaru taibreikā ar 7-4. Ceturtā seta vidū Gulbis panāca lūzumu ar punktu pretinieka servē, nodrošinot 4-1 pārsvaru. Cīņas izskaņā Gulbis pret pasaules ranga 42.vietas īpašnieku spēja gūt vēl vienu punktu pretinieka servē.

Pasaules rangā 24. vietā ierindotais Gulbis Austrālijas atklātajā čempionātā spēlē septīto reizi, bet līdz šim tikai vienreiz - 2009. gadā - viņš tika tālāk par pirmo kārtu un izstājās pēc neveiksmes otrajā cīņā. Pirms gada Gulbis Melburnā nespēlēja, jo pasaules rangā bija noslīdējis pārāk zemu, lai iegūtu tiesības uzreiz spēlēt pamatturnīrā, savukārt dalību kvalifikācijā Latvijas tenisa līderis uzskatīja par nelietderīgu.

Gulbja nākamais pretinieks Kverijs reitingā ieņem 51.vietu, un abi tenisisti savstarpējās cīņās ir guvuši pa divām uzvarām.

Gada pirmais "Grand Slam" turnīrs ilgs līdz 26.janvārim. Latviju Melburnā pārstāvēs arī Līga Dekmeijere sieviešu dubultspēlēs un Jeļena Ostapenko junioru konkurencē. Diāna Marcinkeviča pagājušajā nedēļā sieviešu turnīra kvalifikācijā zaudēja pirmajā kārtā.