Gulbis pieveic Dimitrovu un Indianvelsā spēlēs astotdaļfinālā

Ernests Gulbis ar uzvaru trīs setu cīņā  2-6, 6-1, 7-5 pār Bulgārijas tenisistu Grigoru Dimitrovu otrdien ASV iekļuva Indianvelsas "Masters" turnīra astotdaļfinālā, informēja organizatori. Nākamais Gulbja pretinieks trešdien būs spānis Roberto Bautista Aguts.

Dimitrovs stundu un 55 minūtes ilgušajā trešās kārtas spēlē bija pārāks pirmajā setā, taču pasaules rangā 22.vietā ierindotais Gulbis pārliecinoši revanšējās nākamajā setā un uzvarēja arī spraigajā trešajā setā. Pret Dimitrovu, kurš rangā ieņem 16.vietu un Indianvelsā bija izlikts ar 15. numuru, Gulbis aizvadīja mēneša laikā trešo cīņu un nodrošināja otro uzvaru. Dimitrovu Latvijas tenisa līderis februārī pieveica Roterdamas turnīra astotdaļfinālā, bet vēlāk Akapulko bulgārs revanšējās ceturtdaļfinālā.

Turnīrā ar 20. numuru izliktais Gulbis cīņā par vietu ceturtdaļfinālā trešdien vēlu vakarā pēc Latvijas laika tiksies ar Bautistu Agutu, kurš trešajā kārtā ar 6-2, 4-6, 7-6 (8-6) izslēdza no turnīra spēcīgāko Somijas tenisistu Jarko Nieminenu. Lai nezaudētu punktus rangā, Gulbim jāiekļūst vismaz ceturtdaļfinālā. Gulbis Bautistu Agutu ir uzvarējis divās no trim iepriekš karjerā aizvadītajām spēlēm, tostarp arī februārī otrajā kārtā Marseļā, kur Latvijas tenisists palika nepārspēts un nodrošināja karjerā piekto titulu.

Gulbim un Agutam paredzēta dienas otrā spēle otrajā stadiona kortā, un cīņa atkarībā no iepriekšējās spēles ilguma varētu sākties apmēram plkst. 23.

Jau vēstīts, ka Gulbis kā izliktais spēlētājs Indianvelsā cīņu sāka otrajā kārtā, kur uzvarēja portugāli Žoau Souzu. Gulbis piedalījās arī dubultspēlēs, kur duetā ar kanādieti Milošu Raoniču tika līdz otrajai kārtai, jo sāka ar uzvaru pār serbiem Novaku Džokoviču un Filipu Krajinoviču, bet turpinājumā zaudēja Šveices duetam Rodžeram Federeram un Stanislasam Vavrinkam.

Sezonas pirmajā "Masters" sērijas turnīrā ar 4,7 miljonu dolāru balvu fondu uzvarētājs vienspēlēs nopelnīs 1000 reitinga punktu. Turnīrs Indianvelsā ilgs līdz 16.martam. Gulbis pirms gada Indianvelsā vienspēlēs cīņu sāka kvalifikācijā un aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kur trijos setos zaudēja nākamajam čempionam un pašreizējam pasaules ranga līderim spānim Rafaelam Nadalam, kurš šoreiz Kalifornijā izstājās trešajā kārtā.