Gulbis piekāpjas Hāsam un Minhenē netiek ceturtdaļfinālā

Ernests Gulbis vairāk nekā divas stundas ilgušā trīs setu cīņā ceturtdien ar 4-6, 7-6 (7-3), 1-6 zaudēja Vācijas veterānam Tomijam Hāsam un Minhenes turnīrā izstājās otrajā kārtā, pavēstīja organizatori. Gulbim neveiksmīgi aizvadīts trešais sets liedza vietu ceturtdaļfinālā.

Pirmajos divos setos ritēja spēkos līdzvērtīga cīņa. Gulbim neveiksmi pirmajā setā maksāja viens savā servē zaudēts geims, savukārt otrajā setā Latvijas tenisa līderis revanšējās taibreikā. Izšķirošajā trešajā setā Gulbis zaudēja koncentrēšanos un pieļāva daudz nepiespiestu kļūdu, ko veicināja riskantais spēles stils.

Izšķirošo punktu Gulbja servē 35 gadus vecais Hāss pirmajā setā nodrošināja devītajā geimā, izvirzoties vadībā ar 5-4. Gulbis veiksmīgāk sāka nākamo setu, izvirzoties vadībā ar 3-0, tomēr iegūto pārsvaru tikpat ātri zaudēja. Hāss Gulbja servē revanšējās un līdzsvaroja rezultātu 3-3. Taibreikā pēc Hāsa dubultkļūdas servē Gulbis ieguva vadību ar 5-2.

Uzvarētāja noteikšanai nācās spēlēt trešo setu, kura sākumā tenisisti guva pa punktam savā servē, līdz Hāss panāca lūzumu. Zaudējis punktu savā servē un nonākot iedzinējos ar 1-3, Gulbis vilšanās emociju ietekmē salauza raketi, tomēr tas viņam nepalīdzēja gūt vēl vismaz kādu punktu.

Hāss ceturtdaļfinālā tiksies ar savu tautieti Florianu Maijeru, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 27.vietu. Hāss turnīrā ir izlikts ar trešo numuru un pasaules rangā ierindots 14.vietā. Pret Gulbi viņš guva četrās savstarpējās cīņās otro uzvaru. Abi tenisisti šogad jau tikās Delrejbīčā, kur pusfinālā uzvarēja par 11 gadiem jaunākais Gulbis.

ATP rangā 47.vietā ierindotais Gulbis pirmajā kārtā uzvarēja somu Jarko Nieminenu un par iekļūšanu astotdaļfinālā nopelnīja 20 reitinga punktu. Minhenes turnīrs ar 467 800 eiro balvu fondu tenisita seguma laukumos beigsies svētdien.