Gulbis nodrošina punktu pret Monako, pēc pirmās dienas neizšķirts (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Ernests Gulbis piektdien Montekarlo ar uzvaru trijos setos 6-2, 6-3, 6-3 pār Monako tenisistu Žanu Renē Lisnāru nodrošināja Latvijai panākumu pirmajā spēlē Deivisa kausa izcīņas Eiropa/Āfrikas zonas mačā, informēja turnīra rīkotāji. Pēc pirmās spēļu dienas rezultāts zonas otrās kārtas mačā tomēr ir neizšķirts 1:1, jo Andis Juška cīņā pret Monako komandas līderi Benžamēnu Balerē četros setos vēlāk zaudēja - 6-3, 2-6, 4-6, 3-6.

Mačs Montekarlo tenisa klubā turpināsies sestdien ar dubultspēli, kur Latvijai ir pieteikts Gulbis un Juška. Viņu pretinieki būs Gijoms Kulārs/Tomā Ožērs. Pēdējās divas vienspēles mačā, paredzētas svētdien, kad Gulbim jātiekas ar Balerē, bet Juškam - ar Lisnāru. Komandu kapteiņiem gan ir tiesības vēl neilgi pirms otrās un trešās dienas spēļu sākuma veikt izmaiņas spēlētāju sastāvā.

Latvijas komandā ir arī brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, taču viņiem atvēlēta rezervistu loma, un iespēja tikt laukumā būs atkarīga no situācijas mačā. Ja uzvarētājs būs noteikts jau pirms visu spēļu noslēguma, laukumā varētu tikt arī Podžus.

Latviešus cīņā pret Monako uzskata par favorītiem. Vienīgajā savstarpējā mačā 2007.gadā Latvija uzvarēja ar 5:0 un iekļuva zonas I grupā. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Monako vienspēlēs ir pārstāvēta ar Balerē, kurš ierindots 586.vietā. Gulbis reitingā ir 55.vietā, Juška rangā ieņem 391.pozīciju, Mārtiņš Podžus ‒ 921.vietu, savukārt Jānis Podžus ATP reitingā nav klasificēts.

Mača uzvarētāji trešajā kārtā septembrī pret Somijas un Īrijas dueļa uzvarētājiem cīnīsies par iekļūšanu zonas I grupā, savukārt zaudētājiem sezona būs beigusies ar saglabātu vietu pašreizējā līmenī. Turnīra pirmajā kārtā Latvijas februāra sākumā izbraukumā uzvarēja Tunisiju (3:0), bet Monako pārspēja Baltkrieviju (3:1).