Latvijas futbola Virslīga. "RFS" - "Valmiera FC"

Latvijas - Igaunijas Kausa izcīņa tenisā

Tallinā norisinās Latvijas - Igaunijas Kausa izcīņa tenisā

Gulbis nodrošina Latvijai vadību pēc pirmās dienas mačsacīkstē pret Igaunijas tenisistiem

Jaunais talants Kārlis Ozoliņš trešdien guva uzvaru pirmajā spēlē Latvijas-Igaunijas mačsacīkstē, kas uz divām dienām Tallinā pulcējusi abu valstu spēcīgākos tenisistus vīriešu un sieviešu konkurencē. Ne tik veiksmīgi turnīrs sākās zaudējumu piedzīvojušajai Anastasijai Sevastovai, bet vadību mačā Latvijai atguva Ernests Gulbis un Kārlis Ozoliņš ar uzvaru dubultspēlē. Tiesa, nākamajā vienspēlē Aļona Ostapenko zaudēja un rezultāts mačā kļuva neizšķirts, bet Gulbis vienspēlēs Latviju vēlreiz izvirzīja vadībā.

(papildināts pēc Ernesta Gulbja uzvaras vienspēlēs)
"Merks" kausa izcīņā divās dienās plānotas 8 vienspēles un 3 dubultspēles.

Ozoliņš ar 6-1, 6-3 pārspēja Igaunijas komandas otro numuru Vladimiru Ivanovu. Intervijā organizatoriem Ozoliņš pēc uzvaras atzina, ka izdevās labas serves un pietiekami stabils sniegums otrajā setā.

Savukārt Sevastova īsti neatrada, ko likt pretim teicamu maču aizvadījušajai Igaunijas pirmajai raketei Anetei Kontaveitai, piekāpjoties divos setos ar 1-6, 2-6. Otrā seta beigas Sevastova gan sarūpēja spraigākas, jo atspēlēja divas mačbumbas savā servē un ne tik droši jau sajutās Kontaveita, kam pēdējā geimā savā servē tomēr izdevās pielikt uzvaras punktu.

Pandēmijas laikā iesaldētajā Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā Kontaveita ieņem 22. pozīciju, bet Sevastova ir 43. pozīcijā.

Vīriešu dubultspēlē Gulbis un Ozoliņš ar 7-6 (7-1), 6-4 pārspēja Jirgenu Zopu/Vladimiru Ivanovu, tomēr mačsacīkstes turpinājums Latvijai nebija tik veiksmīgs. Ostapenko (WTA 41.) divos setos ar 3-6, 4-6 zaudēja Kaijai Kanepi (WTA 99.).

Turnīrā, kas risinās telpās cietā seguma laukumā, trešdien vakara cēliena noslēgumā Gulbis ar 6-3, 6-4 uzveica mājinieku pirmo raketi Zopu.

Lielākajai daļai turnīra dalībnieku Tallinā ir iespēja spēlēt sacensībās pēc pandēmijas izraisīta gandrīz piecu mēnešu pārtraukuma. "Merks" kausa izcīņa tenisistiem arī ir laba iespēja, gatavojoties oficiālajiem turnīriem, kas varētu atsākties augustā. Balvu fonda turnīrā nav, bet organizatori vienojās ar dalībniekiem par honorāriem.

Lai nepakļautu turnīra norisi laikapstākļu kaprīzēm, spēles notiek telpās, kur Covid-19 riska dēļ skatītāju skaits ir ierobežots.