Gulbis Montekarlo cieš sakāvi otrajā kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas tenisists Ernests Gulbis trešdien Montekarlo "Masters" turnīrā trijos setos ar 0-6, 6-3, 3-6 piekāpās argentīnietim Huanam Monako un izstājās otrajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 45 reitinga punktus, kas viņam ļaus nākamnedēļ mazliet uzlabot pozīcijas pasaules rangā.

Spēlējot otro dienu pēc kārtas, Gulbis pirmajā setā nespēja uzvarēt nevienā geimā, un arī otrā seta sākums viņam nebija veiksmīgs. Nonācis otrajā setā zaudētājos ar 1-3, Gulbis lauza spēles ritējumu sev par labu. Panācis izlīdzinājumu, Gulbis neļāva Monako vairs gūt nevienu punktu un uzvarēja setā ar 6-3.

Savukārt trešajā setā atkal dominēja Monako, kurš pēc Gulbja servē gūtā punkta nodrošināja 3-0 pārsvaru. Turklāt trešo punktu Monako nopelnīja pēc tiesneša lēmuma par Gulbja nesavaldību. Latvijas tenisists jau iepriekš divas reizes bija brīdināts par raketes laušanu un bumbiņas speršanu ar kāju. Trešais brīdinājums Gulbim pārvērtās zaudētā geimā. Argentīnietis bija pārāks arī galotnē, noturot uzvaru setā un spēlē.

Gulbja bilance pret pasaules ranga 20.vietas īpašnieku Monako pasliktinājās līdz 1:3. Monako pret Gulbi iepriekš guva divas uzvaras 2007.gadā Boštadē, Zviedrijā, un 2010.gadā Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Latvijas spēcīgākais tenisists sāncensi vienīgo reizi ir pārspējis 2009.gadā Tokijā.

Monako pretinieks trešajā kārtā būs pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš trijos setos ar 4-6, 6-1, 6-4 uzveica krievu Mihailu Južniju.

Pirmajā kārtā Gulbis otrdien trijos setos ar 4-6, 6-2, 6-3 uzvarēja amerikāni Džonu Isneru, kurš pasaules rangā ir 23.vietā. Isners Montekarlo ieradās pēdējā brīdī, jo vēl svētdien ASV kļuva par Hjūstonas turnīra uzvarētāju un pirmo reizi karjerā palika nepārspēts uz tenisita.

Pasaules ranga 56.vietas īpašnieks Gulbis Montekarlo tenisita seguma laukumā spēlēja arī pirms pāris nedēļām, kad palīdzēja Latvijas komandai pārspēt Monako tenisistus Deivisa kausa Eiropas/Āfrikas zonas II grupas mačā. Montekarlo "Masters" balvu fonds ir 2,6 miljoni eiro, no kuriem Gulbis nopelnīja 17 235 eiro.