Gulbis dubultspēlēs uzveic Džokoviču, tiksies ar Federeru un Vavrinku

Ernests Gulbis pārī ar kanādieti Milošu Raoniču ar 7-6 (7-3), 6-1 sestdien ASV uzvarēja Serbijas tenisistus Novaku Džokoviču un Filipu Krajinoviču Indianvelsas "Masters" turnīra dubultspēļu pirmajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Gulbja un Raoniča pretinieki būs pieredzējušie šveicieši Rodžers Federers un Stanislass Vavrinka.

Federers/Vavrinka turnīru sāka ar uzvaru 6-2, 6-7 (4-7), 10-6 pār indieti Rohanu Bopannu un Pakistānas tenisistu Aisamu ul Haku Kureši, kuri bija izlikti ar sesto numuru.

Vienspēlēs Gulbis pirmo spēli aizvadīs svētdien otrajā kārtā pret Portugāles tenisistu Žoau Souzu, abiem tenisistiem tiekoties pirmo reizi. Spēle notiks naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika. Gulbis turnīrā ir izlikts ar 20. numuru un pirmajā kārtā brīvs.

Pasaules rangā Souza ieņem 45. vietu, bet Gulbis - 22.pozīciju. Ja Gulbis tiks trešajā kārtā, viņa pretinieks varētu būt bulgārs Grigors Dimitrovs. Cīņā pret Dimitrovu Gulbis februārī bija pārāks Roterdamas turnīra astotdaļfinālā, bet vēlāk zaudēja Akapulko turnīra ceturtdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka Gulbis ļoti reti piedalās dubultspēlēs, kur viņš pasaules rangā ir 807.vietā. Šosezon dubultspēļu turnīros Gulbis vēl nebija startējis, bet pērn visbiežāk viņš ar pārinieku laukumā devās Deivisa kausa izcīņā Latvijas komandas sastāvā. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīros Gulbim 2013.gadā dubultspēlēs izdevās gūt tikai vienu uzvaru Stokholmā, bet Parīzē un Hallē, Vācijā, viņš zaudēja pirmajā kārtā.

Sezonas pirmajā "Masters" sērijas turnīrā ar 4,7 miljonu dolāru balvu fondu uzvarētājs vienspēlēs nopelnīs 1000 reitinga punktu. Turnīrs Indianvelsā ilgs līdz 16.martam. Gulbis pirms gada Indianvelsā vienspēlēs cīņu sāka kvalifikācijā un aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kur trijos setos zaudēja nākamajam čempionam un pašreizējam pasaules ranga līderim spānim Rafaelam Nadalam.