Gulbis ar vēl vienu piecu setu uzvaru Vimbldonā iekļūst trešajā kārtā

Latvijas vīriešu tenisa līderis Ernests Gulbis ceturtdien Vimbldonas čempionāta otrajā kārtā piecos setos uzvarēja Damiru Džumhuru no Bosnijas un Hercegovinas, atkārtojot karjerā lielāko panākumu zālāja seguma "Grand Slam" turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

Abu tenisistu pirmajā savstarpējā spēlē Gulbis pasaules rangā 23.vietu sasniegušo pretinieku pieveica ar 2-6, 6-4, 6-3, 1-6, 6-3. Spēlē par vietu astotdaļfinālā Gulbja pretinieks būs ar ceturto numuru izliktais Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs vai amerikānis Teilors Frics.

Sācis spēli ar savā servē zaudētu punktu, Gulbis nonāca iedzinējos un pirmajā setā nespēja mainīt cīņas ritējumu, lai gan tika pie četrām breikbumbām. Džumhurs veiksmīgāk darbojās servju uzņemšanā un, septītajā geimā ticis pie vēl viena breika, nedaudz vairāk kā pusstundā nodrošināja uzvaru setā.

Vēl neveiksmīgāk Gulbim sākās otrais sets, kurā latvietis zaudēja pirmajos trijos geimos, toties turpinājumā atspēlēja abus breikus un rezultātu līdzsvaroja. Pēdējā geimā vēlreiz lauzis pretinieka servi, Gulbis panāca līdzsvaru mačā. Veiksmīgs turpinājums ar breiku trešā seta ceturtajā geimā Gulbim nodrošināja vadību, turklāt viņa pretinieka nervozitāte izpaudās diskusijās ar tiesnesi.

Cerības uz uzvaru četros setos Latvijas tenisistam gan ātri izgaisa. Setā nonākot zaudētājos ar 0-5, Gulbim cerības bija jāatliek uz izšķirošo piekto setu, kurā latvietis ieguva 4-1 pārsvaru, ko veiksmīgi nosargāja. Pēdējā geimā Džumhurs gan atspēlēja trīs mačbumbas, līdz Gulbis guva uzvaras punktu.

Jau vēstīts, ka Gulbis pamatsacensībās iekļuva pēc trim uzvarām kvalifikācijā. Pamatturnīra pirmajā kārtā Gulbis piecos setos pārspēja mājinieku Džeju Klārku, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir 218.vietā. Gulbis Vimbldonā jau ir nopelnījis 115 punktus pasaules rangā, kur viņš šonedēļ ir 138.vietā.

Pērn Gulbis Vimbldonā aizkļuva līdz trešajai kārtai, kas ir viņa labākais sasniegums zālāja seguma "Grand Slam" turnīrā. Arī dzēšoties pērn nopelnītajiem 90 punktiem, Gulbis jau var rēķināties ar nelielu kāpumu rangā.

Otro kārtu nepārvarēja pirms gada finālā spēlējušais Marins Čiličs - ar trešo numuru izliktais horvāts zaudēja ranga 82.vietas īpašniekam Argentīnas tenisistam Gido Peljam - 6-3, 6-1, 4-6, 6-7 (3-7), 5-7. Savukārt trešajā kārtā iekļuva ranga līderis spānis Rafaels Nadals, kura rēķinā bija uzvara pār Kazahstānas spēlētāju Mihailu Kukuškinu - 6-4, 6-3, 6-4.

Vēlāk ceturtdien otrās kārtas spēli noslēgs Aļona Ostapenko, kuras pretiniece ir beļģiete Kirstena Flipkensa.