Gulbis ar uzvaru pār Silvu Parīzē iekļūst otrajā kārtā (papildināts)

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis pirmdien Francijas atklātajā čempionātā trijos setos ar 6-1, 7-6 (7-4), 6-3 uzvarēja brazīlieti Rodžerio Dutru Silvu un iekļuva otrajā kārtā. Gada otro "Grand Slam" turnīru Gulbis turpinās pret francūzi Gēlu Monfisu, kurš piecos setos pieveica turnīra piekto raketi Čehijas tenisistu Tomāšu Berdihu.

(papildināts ar Ernesta Gulbja pretinieku otrajā kārtā)
Gulbis cīņu sāka ar punktu pretinieka servē un ieguva 3-0 pārsvaru. Pirmā seta turpinājums Gulbim pagāja bez sarežģījumiem, un tika gūta uzvara ar 6-1. Daudz spraigāka spēkošanās bija otrajā setā, kurā Gulbis pēc zaudētas serves nonāca iedzinējos ar 4-5. Tomēr Silvam neizdevās noturēt pārsvaru un Latvijas tenisists taibreikā bija pārāks(7-4). Ar zaudētu servi Gulbis sāka trešo setu, toties turpināja pārliecinoši un panāca 4-1. Silvam vēl pietuvojās līdz 3-4, tomēr Gulbis atbildēja ar pretinieka servē gūtu punktu, un pēc 5-3 vairs nebija apturams.

Gulbis ar Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 94.vietā ierindoto Silvu tikās otro reizi guva pirmo uzvaru savstarpējās cīņās. Pērn Kicbīlē, Austrijā, pārāks bija Brazīlijas tenisists. Savukārt pret Monfisu, kurš ATP rangā ir 81.vietā, Gulbis iepriekš nav spēlējis. Monfiss Berdihu uzvarēja ar 7-6 (10-8), 6-4, 6-7 (3-7), 6-7 (4-7), 7-5.

"Roland Garros" kortos Gulbis spēlē septīto reizi, bet pēdējos trīs gadus viņš Parīzē netika tālāk par pirmo kārtu. Līdz šim spožākais starts Francijas atklātajā čempionātā Gulbim bija 2008.gadā, kad viņš aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur piekāpās pašreizējam pasaules ranga līderim serbam Novakam Džokovičam.

Šosezon Gulbis kopš gada sākuma pasaules rangā ir pakāpies par teju 100 pozīcijām uz 40.vietu, 27 spēlēs gūstot 18 uzvaras. Sezonā Gulbis aizvada pirmo "Grand Slam" turnīru - gada sākumā Austrālijas atklātajā čempionātā viņš nespēlēja, jo zemas reitinga vietas dēļ latvietim nebija garantēta vieta pamatturnīrā.

Francijas atklātajā čempionātā balvu fonds pārsniedz 21 miljonu eiro, no kuriem uzvarētāji vīriešu un sieviešu vienspēlēs saņems pa 1,5 miljoniem eiro. Turnīrs ilgs līdz 9.jūnijam.