Gulbis ar uzvaru pār Nieminenu Minhenē tiek otrajā kārtā

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis otrdien Vācijā ar 6-4, 6-2 pārliecinoši pieveica somu Jarko Nieminenu un iekļuva Minhenes turnīra otrajā kārtā, pavēstīja turnīra organizatori. Gulbis pret Nieminenu spēlēja karjerā ceturto reizi un guva ceturto uzvaru.

Pirmajā setā rezultāts bija neizšķirts 3-3, kad Gulbis ar punktu pretinieka servē ieguva izšķirošo pārsvaru. Vēl pārliecinošāk Gulbis aizvadīja otro setu, tiekot pie diviem punktiem 31 gadu vecā pretinieka servē, turklāt galotnē pret pasaules rangā piecas pozīcijas augstāk izvietoto pretinieku atspēlēja trīs breikbumbas.

Gulbis šonedēļ pēc pusotra gada pauzes atguva vietu pasaules ranga TOP 50, pakāpjoties uz 47.vietu. Nākamajā kārtā 24 gadus vecā Gulbja pretinieks būs viens no turnīra galvenajiem favorītiem - ar trešo numuru izliktais mājinieks Tomijs Hāss, kurš reitingā ieņem 14.vietu. Arī pret Hāsu Gulbim ir pozitīva bilance, jo viņš uzvarējis divās no trim savstarpējām spēlēm, tostarp šogad Delrejbīčas turnīra pusfinālā.

Minhenes turnīrs ar 467 800 eiro balvu fondu risināsies līdz svētdienai. Ar uzvaru pirmajā kārtā Gulbis ir nodrošinājis 20 reitinga punktu.