Gulbis apstājas Bāzeles turnīra otrajā kārtā

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Bāzeles “ATP World Tour 500” otrajā kārtā sīvā cīņā ar 6:7 (4:7), 6:7 (0:7) piekāpās Francijas tenisistam Žilam Simonam, liecina organizatoru informācija.

Cīņa jau kopš paša sākuma bija ļoti līdzvērtīga. Gulbis izlīdzināja rezultātu pirmā seta desmitajā geimā, taču 11. geimā atkal vadībā izvirzījās Simons. Ernests atkal spēja izlīdzināt rezultātu, taču uzvara šajā setā tomēr pienācās francūzim.

Arī otrais sets iesākās ļoti spraigi, un trešajā geimā Gulbis izvirzījās vadībā. Cīņa turpinājās punkts punktā, un tomēr cīņas izskaņā pārāks atkal izrādījās Simons.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā kārtā Gulbis ar 7-5, 6-4 uzvarēja ASV tenisistu Džeku Soku. Šī uzvara jau nākamnedēļ Gulbim ļaus atgriezties pasaules ranga TOP 100, šobrīd viņš pasaules rangā ieņem 104. pozīciju.

Pamatturnīrā Gulbis iekļuva īpašā izņēmuma statusā, jo pēc vietas rangā viņam bija jāpiedalās kvalifikācijā, taču Latvijas tenisists vēl svētdien spēlēja Stokholmas turnīra finālā. Zviedrijas galvaspilsētā Gulbis ceturtdaļfinālā uzveica Soku.

Bāzelē tenisisti līdz svētdienai sadalīs teju divu miljonu eiro balvu fondu. Ar pirmo numuru turnīrā cietā seguma laukumos ir izlikts mājinieks Rodžers Federers, kurš pasaules rangā ir trešais.