Gulbi Romas «Masters» turnīra astotdaļfinālā gaida cīņa pret Nadalu

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis Romas "Masters" turnīra otrajā kārtā trešdien ar 6-1, 6-1 sagrāva serbu Viktoru Troicki un iekļuva astotdaļfinālā, pavēstīja rīkotāji. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Gulbja pretinieks ceturtdien būs spānis Rafaels Nadals, kurš pasaules rangā ir piektais, turklāt tiek uzskatīts par īpaši izcilu spēlētāju uz tenisita.

Gulbis pret Troicki bija pārliecinoši labāks visos spēles elementos. Apmākusies un mitrā diena nebija šķērslis, lai Gulbis jau pirmajā pretinieka servē gūtu punktu un ilgā geima izspēlē nodrošinātu 2-0. Vēlreiz Troicka servē Gulbis bija pārāks seta beigās, iegūstot 5-1 pārsvaru.

Savukārt Troickis otrā seta sākumā sarīkoja vētrainu un ilgu priekšnesumu, nepiekrītot tiesnešā lēmumam par bumbas trāpījumu laukumā. Lai gan Troickis laukumā atvilka aiz rokas pat televīzijas operatoru ar kameru, tas viņam nepalīdzēja, panākt lūzumu. Trešajā geimā Troickis nopelnīja savu vienīgo punktu setā un turpinājumā nespēja apturēt Gulbja uzvaras gājienu. Cīņa ilga stundu un 11 minūtes.

Pasaules ranga 46.vietas īpašnieks Gulbis iepriekš ne reizi nebija spēlējis pret Troicki, kurš reitingā ir četras pozīcijas augstāk.

Gulbja cīņa pret Nadalu risināsies centrālajā kortā un būs dienas trešā cīņa, kas varētu sākties apmēram plkst. 16 pēc Latvijas laika. Nadals Gulbi ir uzvarējis visās piecās līdz šim aizvadītajās savstarpējās cīņās, taču tikai tikai vienā spēlē Latvijas tenisists palika bez uzvarēta seta, un smagi Spānijas zvaigznei par uzvaru bija jācīnās arī šogad Indianvelsas "Masters" turnīrā.

Par iekļūšanu Romas turnīra pamatsacensību trešajā kārtā Gulbis jau ir nopelnījis 115 reitinga punktus. Pamatturnīru Gulbis sāka ar uzvaru pār somu Jarko Niemienu, bet kvalifikācijā pieveica rumāni Adrianu Unguru un Itālijas tenisistu Džanluku Naso.

Romas turnīrs uz tenisita seguma ar 2,65 miljonu eiro balvu fondu beigsies svētdien.