Francijas tenisiste Garsija triumfē sezonas noslēguma turnīrā

Francūziete Karolīna Garsija pirmdien ASV uzvarēja Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) sezonas noslēguma turnīrā, titulu nodrošinot ar panākumu finālā pār Arinu Sabaļenku, liecina rīkotāju informācija.

Garsija uzvaru finālā un karjerā pirmo lielo titulu izcīnīja divos setos ar 7-6 (7-4), 6-4.

Francijas tenisistes WTA sezonas noslēguma turnīros nebija uzvarējušas kopš Amēlijas Moresmo panākuma 2005. gadā. Garsija 29 gadu vecumā ir arī vecākā WTA turnīra uzvarētāja kopš Serenas Viljamsas triumfa 2014. gadā.

Jūnija vidū Garsija pasaules rangā vēl bija ārpus TOP 70, bet turpinājumā uzvarēja četros turnīros un sasniedza ASV atklātā čempionāta pusfinālu. Veiksmīga sezonas otrā puse ļaus viņai reitingā pakāpties uz ceturto pozīciju.

Karolīnas Garsijas un Arinas Sabaļenkas spēles epizodes

Savukārt dubultspēlēs par sezonas noslēguma turnīra uzvarētājām kļuva Veronika Kudermetova un beļģiete Elīza Mertensa, finālā ar 6-2, 4-6, 11-9 pieveicot galvenās favorītes čehietes Barboru Krejčīkovu un Kateržinu Siniakovu. Iepriekš pusfinālā Čehijas pārim zaudēja Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko un ukrainietes Ludmilas Kičenokas duets.

Turnīrs Fortvortā, Teksasā, ar 5 miljonu dolāru balvu fondu risinājās telpās cietā seguma laukumos.

Līdz gada beigām vēl risināsies vairāki zemākā līmeņa turnīri, bet spēcīgākās tenisistes varēs atpūsties, līdz gadumijā sāksies jaunā sezona.