Francijas atklātā tenisa čempionāta favorīte Švionteka iekļūst ceturtdaļfinālā

Pasaules ranga līdere Polijas tenisiste Iga Švionetka pirmdien Francijas atklātajā čempionātā ceturtajā kārtā ar 6-7 (5-7), 6-0, 6-2 trīs setos uzvarēja ķīnieti Cjiņveņu Dženu un sasniedza ceturtdaļfinālu, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Daniila Medvedeva zaudējumu)
Sezonas otrajā "Grand Slam" turnīrā Švionteka ir pēdējā atlikusī ranga TOP10 tenisiste un nepārprotami galvenā favorīte. 19 gadus vecajai Dženai gan izdevās pirmajā setā atspēlēt piecas setbumbas un pieveikt pretinieci taibreikā, tomēr Švionteku tas nesalauza, un Polijas tenisiste bija pārāka mača turpinājumā.

Švionteka uzvarēja 32. spēlē pēc kārtas, un izcīnot titulu Parīzē, viņa atkārtotu Venusas Viljamsas 35 uzvaru sēriju, kas ir otrā ilgākā veiksmes sērija Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) tūrē. Absolūta rekordiste gan ir Martina Navratilova, kurai 1984.gadā pārtrūka 74 uzvarētu spēļu sērija.

Cīņā par vietu pusfinālā Šviontekas pretiniece būs amerikāniete Džesika Pegula. Vēl divas ASV tenisistes Koko Gofa un Slouna Stīvensa ceturtdaļfinālā tiksies savstarpējā duelī.

Kanādas spēcīgākā tenisiste Leila Fernandesa ceturtdaļfinālā mērosies spēkiem ar itālieti Martu Trevisanu, savukārt atlikušo ceļazīmi uz pusfinālu sadalīs Darja Kasatkina un Veronika Kudermetova.

Vīriešiem ceturtdaļfinālā divu favorītu duelī ranga līdera serba Novaka Džokoviča pretinieks otrdien vakarā būs Spānijas veterāns Rafaels Nadals, abiem 35 gadus vecajiem tenisa smagsvariem tiekoties jau 59. reizi.

Pirmo reizi ceturtdaļfinālā spēlēs 19 gadus vecais dānis Holgers Rune - 2019.gadā junioru konkurencē Francijas atklātajā čempionātā uzvarējušais Rune ceturtajā kārtā ar 7-5, 3-6, 6-3, 6-4 pieveica pasaules ceturto raketi grieķi Stefanu Cicipu un nākamo spēli aizvadīs pret Norvēģijas tenisistu Kasperu Rūdu. Gan Rune, gan Rūds ir pirmie savas valsts pārstāvji, kas Francijas atklātajā čempionātā jelkad tikuši līdz ceturtdaļfinālam.

Rūds vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 6-2, 6-3, 3-6, 6-3 pār poli Hubertu Hurkaču.

Ja dāmām turnīrā jau izstājušās visas galvenā favorītes, izņemot Švionteku, tad vīriešiem Cicips kļuva par pirmo no astoņiem visaugstāk izliktajiem spēlētājiem, kam sezonas otrais "Grand Slam" jau noslēdzies. Dienas pēdējā spēlē neveiksmi centrālajā kortā cieta ar otro numuru izliktais Daniils Medvedevs, ar 2-6, 3-6, 2-6 piekāpjoties horvātam Marinam Čiličam.

Latvijas tensiste Aļona Ostapenko duetā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku otrdien Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā sieviešu dubultspēlēs dosies laukumā pret beļģietēm Marinu Zanevsku un Kimberliju Zimermani.

Vienspēlēs Ostapenko aizkļuva līdz otrajai kārtai, kur zaudēja Francijas tenisistei Alizē Kornē.

Francijas atklātais čempionāts ilgs līdz 5. jūnijam.