Federers triumfē Austrālijā - 20. reizi uzvar «Grand Slam» tenisa turnīrā

Pieredzējušais šveicietis Rodžers Federers svētdien Austrālijas atklātā čempionāta finālā piecu setu mačā ar 6-2, 6-7 (5-7), 6-3, 3-6, 6-1, uzvarēja Horvātijas tenisistu Marins Čiliču un 20. reizi triumfēja "Grand Slam" līmeņa turnīrā, liecina organizatoru informācija.

Par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju 36 gadus vecais Federers kļuva sesto reizi karjerā, turklāt aizstāvot pērn iegūtos laurus. Pirmo reizi Melburnā Federers palika nepārspēts 2004.gadā. "Grand Slam" līmeņa finālā Federers spēlēja 30. reizi izcilajā tenisista karjerā.

Federeru jau pirms fināla uzskatīja par favorītu, jo līdzšinējās deviņās savstarpējās spēlēs viņš Čiličam zaudēja tikai vienā mačā, kā arī pārspēja sāncensi pērn Vimbldonas finālā.

Ārā valdošam karstumam sasniedzot teju 40 grādu, finālspēle Roda Leivera arēnā risinājās zem aizvērta jumta.

Dubultspēlēs divus titulus diennakts laikā izcīnīja Čiliča tautietis Mate Pavičs. Pārī ar austrieti Oliveru Marahu sestdien Pavičs triumfēja vīriešu dubultspēlēs, bet nākamajā dienā duetā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski triumfēja jauktajās dubultspēlēs, kur finālā ar 2-6, 6-4, 11-9 pārspēja indieti Rohanu Bopannu un Ungārijas tenisisti Timeu Babošu.