Federers piecos setos zaudē Dimitrovam cīņā par pusfinālu ASV tenisa čempionātā

Bulgārijas tenisists Grigors Dimitrovs otrdien piecu setu cīņā pārspēja 20 "Grand Slam" turnīru uzvarētāju šveicieti Rodžeru Federeru un iekļuva ASV atklātā čempionāta pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Pasaules rangā 78.vietā ierindotais Dimitrovs bija pārāks ar 3-6, 6-4, 3-6, 6-4, 6-2.

Pusfinālā Dimitrova pretinieks būs ar piekto numuru izliktais Krievijas tenisists Daniils Medvedevs, kurš ar 7-6 (8-6), 6-3, 3-6, 6-1 uzveica šveicieti Stanu Vavrinku. Dimitrovs trešo reizi karjerā spēlēs "Grand Slam" turnīra pusfinālā - iepriekš viņam tas izdevās arī 2014.gadā Vimbldonā un 2017.gadā Austrālijas atklātajā čempionātā.

Spēlētājs ar tik zemu pozīciju pasaules rangā Ņujorkā pusfinālā nav spēlējis kopš 1991.gada.

Federers ir pieckārtējs ASV atklātā čempionāta uzvarētājs, bet kopš 2008.gada līdz titulam viņam Ņujorkā nav izdevies tikt. Ja 38 gadus vecais Federers būtu iekļuvis pusfinālā, viņš kļūtu par vecāko spēlētāju, kas to paveicis kopš Džimija Konorsa 1991.gadā.

Otra pusfināla dalībnieki noskaidrosies trešdien - spānis Rafaels Nadals tiksies ar Argentīnas spēlētāju Djego Švarcmanu, bet itālietis Mateo Beretīni spēlēs pret Francijas tenisistu Gēlu Monfisu.

Sievietēm pārliecinoši pusfinālu sasniedza pērnā fināliste amerikāniete Serena Viljamsa, kura ar 6-1, 6-0 bija pārāka par Ķīnas tenisisti Vanu Cjanu. Savukārt ukrainiete Elina Svitoļina ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-4 uzveica Lielbritānijas pārstāvi Johannu Kontu. Vēl divas pusfinālistes kļūs zināmas trešdien.

Sieviešu dubultspēlēs ceturtdaļfinālu trešdien aizvadīs Aļona Ostapenko, kam pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku paredzēts mačs pret amerikānietēm Kerolainu Doulhaidu/Vanju Kingu. Spēle varētu sākties ap plkst. 22 pēc Latvijas laika.

Savukārt junioru turnīrā Kamilla Bartone ceturtdien otrajā kārtā spēlēs pret ASV tenisisti Elvinu Kalijevu. Pirmajā kārtā Latvijas juniore trešdien ar 6-4, 6-2 pārspēja slovākieti Mihaelu Kadlečkovu. Junioriem puišiem Kārlis Ozoliņš pirmajā kārtā zaudēja vācietim Milanam Veltem - 4-6, 1-6.