Federers nolemj neturpināt Francijas atklāto tenisa čempionātu, Serena Viljamsa zaudē

Šveices tenisists Rodžers Federers neturpinās Francijas atklāto čempionātu, svētdien paziņoja planētas astotā rakete vīriešu tenisā.

Federers pēc pusnakts sasniedza turnīra astotdaļfinālu, trešajā kārtā ar rezultātu 7-6 (7:5), 6-7 (3:7), 7-6 (7:4), 7-5 uzveica vācieti Dominiku Kepferu (ATP 59.).

"Pēc pārrunām ar savu komandu, esmu nolēmis šodien izstāties no "Roland Garros"," svētdien paziņoja 39 gadus vecais Federers.

"Pēc divām ceļgala operācijām un vairāk nekā gadu ilgas rehabilitācijas ir svarīgi klausīt savam ķermenim un nedzīt sevi uz priekšu. Esmu priecīgs, ka izdevās uzvarēt trīs spēles. Nav labākas sajūtas, kā atgriezties kortā," turpina tenisists.

Šveices tenisa zvaigzne koncentrēsies startam Vimbldonas čempionātā, kas sāksies 28.jūnijā.

Pēc Federera izstāšanās ceturtdaļfinālu sasniedzis ranga devītais numurs Mateo Beretīni no Itālijas.

Svētdien kortā par pirmo ceturtdaļfinālu kļuva grieķis Stefans Cicips, ranga piektajam numuram ar rezultātu 6-3, 6-2, 7-5 uzveicot spāni Pavlo Karreno-Bustu (ATP 12.). Vēlāk par viņa pretinieku ceturtdaļfinālā kļuva planētas otrā rakete Daniils Medvedevs - Krievijas tenisists ar rezultātu 6-2, 6-1, 7-5 guva virsroku pār čīlieti Kristianu Garinu (ATP 23.).

Sieviešu konkurencē Kazahstānas tenisiste Jeļena Ribakina svētdien Francijas atklātā čempionāta astotodaļfinālā apturēja titulētās amerikānietes Serēnas Viljamsas ceļu uz 24. "Grand Slam" trofeju. Ribakina svinēja uzvaru ar rezultātu 6-3, 7-5, pirmo reizi karjerā iekļūst augstākās raudzes turnīru ceturtdaļfinālā.

Viljamsa ir planētas astotā rakete un Parīzē bija izlikta ar septīto numuru, bet WTA ranga 22.vietas īpašniecei Ribakinai ir 21.numurs.

Viljamsa no saviem 23 "Grand Slam" tituliem Francijā izcīnījusi tikai trīs. Pēdējo reizi Parīzē viņa triumfēja 2015.gadā, bet bez augstākās raudzes trofejām ir kopš 2017.gada. Francijas atklātajā čempionātā viņa pēdējos četros turnīros palikusi ārpus labāko astoņnieka.

Ribakinai iepriekšējais labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros bija pērn Austrālijā sasniegtā trešā kārta.

Francijas atklātais čempionāts norisināsies līdz 13.jūnijam.