Federers atspēlē divas mačbumbas un iekļūst «US Open» pusfinālā

Pieredzējušais šveicietis Rodžers Federers ceturtdien zaudēja pirmajos divos setos, taču cīņas turpinājumā bija pārāks par Francijas tenisistu Gēlu Monfisu un iekļuva ASV atklātā čempionāta pusfinālā, informēja rīkotāji. Divas mačbumbas atspēlējušais Federers uzvarēja piecos setos ar 4-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-2 un pirmo reizi kopš 2011.gada spēlēs "US Open" pusfinālā.

Vistuvāk zaudējumam Federers nonāca ceturtajā setā, kad Monfiss bija vadībā ar 5-4. Taču 33 gadus vecais šveicietis spēja uzvarēt nākamajos piecos geimos pēc kārtas un pavērsa cīņas gaitu sev par labu. "Grand Slam" turnīros Federers 36. reizi spēlēs pusfinālā, bet "US Open" labāko četriniekā viņš iekļuva devīto reizi.

Pusfināla sestdien Federera pretinieks būs horvāts Marins Čiličs, kurš karjerā pirmo "Grand Slam" pusfinālu nodrošināja ar uzvaru pār Čehijas tenisistu Tomāšu Berdihu - 6-2, 6-4, 7-6 (7-4). Otrā pusfinālā jau trešdien iekļuva pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs un japānis Kei Nisikori.

Meiteņu junioru dubultspēlēs Jeļena Ostapenko pārī ar ukrainieti Olgu Fridmani ceturtdien nedevās laukumā ceturtdaļfinālā, tādējādi Latvijas tenisistei junioru karjera noslēdzās bez cīņas. Junioru vienspēlēs Ostapenko iepriekš izstājās otrajā kārtā, bet pirms došanās uz Ņujorku tenisiste teica, ka ASV atklātais čempionāts kļūs par viņas pēdējo turnīru junioru līmenī pirms pievēršanās karjerai pieaugušo konkurencē.