Favorīti Nadals un Džokovičs iekļūst «US Open» finālā

Galvenie favorīti spānis Rafaels Nadals un Serbijas tenisists Novaks Džokovičs pēc sestdien atšķirīgi gūtajām uzvarām tiksies "US Open" finālā, informēja organizatori. Gada pēdējā "Grand Slam" turnīrā ar pirmo numuru izliktais pasaules ranga līderis Džkovičs piecu setu cīņā pārspēja šveicieti Stanislasu Vavrinku - 2-6, 7-6 (7-4), 3-6, 6-3, 6-4, savukārt Nadalam pietika ar trim setiem, lai gūtu virsroku pār Francijas spēlētāju Rišāru Gaskē - 6-4, 7-6 (7-1), 6-2.

Dramatiskāka izvērtās Džokoviča spēle pret Vavrinku, kurā serbs pēdējā setā pretinieka servē zaudēja 21 minūti ilgušā geimā, tomēr spēja uzvarēt mačā. Nadals ar Džokoviču "Grand Slam" līmeņa turnīra finālā spēlēs sesto reizi, un pirmdien būs abu spēlētāju trešā tikšanās "US Open" izšķirošajā cīņā. Džokovičs "US Open" finālā spēlēs ceturto gadu pēc kārtas un piekto reizi karjerā. Savstarpējās cīņās pret Nadalu Džokovičam ir 21:15 pārsvars.

Savukārt Nadals cietā seguma kortos 2013.gada sezonā ir guvis uzvaras 21 cīņā, pārspējot visus pretiniekus. Pērn "US Open" viņš nespēlēja ceļgala savainojuma dēļ.

Svētdien Ņujorkā noteiks uzvarētājas sieviešu vienspēlēs, kur arī tiksies divas galvenās favorītes. Amerikānietes Serenas Viljamsas pretiniece būs Baltkrievijas tenisiste Viktorija Azarenka.