Sporta ziņas

Deivisa kausa izcīņa tenisā

Sporta ziņas

Latvijas futbola Virslīga «Riga FC» - FK «Liepāja»

Ernests Gulbis ievēlēts Latvijas Tenisa savienības prezidenta amatā

Ernests Gulbis kļūst par Latvijas Tenisa savienības prezidentu

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis piektdien ievēlēts Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidenta amatā, kurā nomainīs Juri Savicki.

(papildināts ar Ernesta Gulbja teikto)
Uz LTS prezidenta amatu kandidēja arī ilggadējais Diplomātu tenisa kluba prezidents, arhitekts un uzņēmējs Mārcis Apsītis.

Piektdien Jūrmalā notikušajā biedru kopsapulcē par Gulbi balsoja 32 no 51 balsstiesīgā biedra. 

Ernests Gulbis par tenisista gaitu turpināšanu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Gulbis vismaz līdz gada beigām plāno turpināt arī tenisista gaitas un neizslēdz iespēju spēlēt vēl nākamajā sezonā, ja nebūs veselības sarežģījumu. Atbildot uz Latvijas Radio jautājumu, Gulbis paskaidroja, ka 34 gadu vecumā sevi liek manīt dažādas ķermeņa vainas, bet viņš labprāt noslēgtu tenisista gaitas kādā "Grand Slam" līmeņa turnīrā.

"Kā ķermenis ļaus un kādi būs rezultāti. Man nav mērķis nākamgad spēlēt un lauzties cauri "Challenger" turnīru kvalifikācijai," nākotnes plānus iezīmēja Gulbis. "Ja man izdosies šogad vēl kaut ko jēdzīgi nospēlēt un tikt, ka varu spēlēt "Grand Slam" kvalifikācijās, es ļoti labprāt nospēlētu vēl kādu "Grand Slam", varbūt tā nobeigtu [tenisista gaitas]. Bet redzēsim, sports ir dažreiz tāda ļoti interesanta lieta, – kad tu vismazāk gaidi, tad kādi brīnumi notiek."

Lai Gulbis un Apsītis varētu kandidēt uz prezidenta amatu, viņi vispirms bija jāievēl LTS valdē, kur bija divas brīvas vietas pēc Zigmāra Priedes un Kārļa Lejnieka aiziešanas no valdes. Atklātā balsojumā par Apsīti kā valdes locekli balsoja 29 biedri, bet par Gulbi – 48 biedri. 

Ernests Gulbis par Latvijas Tenisa savienības biedru sapulces norisi
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Par aizklātu balsošanas procedūru prezidenta vēlēšanās bija 20 biedri jeb vairāk nekā desmitā daļa delegātu, tādējādi balsojums bija aizklāts.

Aprīlī veiktie grozījumi Sporta likumā liedz Latvijas sporta federāciju valdē amatu ieņemt bijušajiem Valsts drošības komitejas (VDK) darbiniekiem vai ziņotājiem, tādējādi Savickim amats LTS ir jāatstāj līdz 1. oktobrim. Pretējā gadījumā federācijai varēja atņemt atzītās federācijas statusu un valsts finansējumu. 

Ernests Gulbis par Tenisa savienības valdes veidošanu
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Vēl noteikti būs izmaiņas LTS valdē, kur pagaidām vietu saglabāja Savickis. Tomēr viņš valdes sastāvā nedrīkstēs būt pēc 1.oktobra, jo tas LTS nozīmētu atzītas sporta federācijas statusa zaudēšanu, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs.

Savickis, kurš LTS prezidenta amatā bija kopš 1998. gada, pēc likuma pieņemšanas atklāja, ka līdz oktobrim atstās savu amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti