Džokovičs Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā neapstājas arī astotdaļfinālā

Ceļu pretim karjerā desmitajam titulam Austrālijas atklātajā čempionātā pirmdien ar uzvaru ceturtajā kārtā turpināja Serbijas tenisists Novaks Džokovičs, sezonā pirmajā "Grand Slam" turnīrā nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Ar ceturto numuru izliktais Džokovičs neatstāja cerības mājiniekam Aleksim de Minoram - 6-2, 6-1, 6-2. Spēlē par vietu pusfinālā Džokoviča pretinieks būs ar piekto numuru izliktais Andrejs Rubļovs, kura rēķinā bija piektā seta taibreikā nodrošināta uzvara pār norvēģi Holgeru Rūni – 6-3, 3-6, 6-3, 4-6, 7-6 (11-9).

Džokoviča un Rubļova dueļa uzvarētājs pusfinālā tiksies ar amerikāni Benu Šeltonu vai viņa tautieti Tomiju Polu. Vēl divos ceturtdaļfinālos Karens Hačanovs spēlēs pret amerikāni Sebastjanu Kordu, un ar trešo numuru izliktā grieķa Stefana Cicipa pretinieks būs 21 gadu vecais Čehijas tenisists Jirži Lehečka, kurš līdz 2023. gadam nebija uzvarējis nevienā "Grand Slam" turnīra spēlē.

Džokoviču sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā uzskata par vienu no galvenajiem pretendentiem uz titulu, un uzvara viņam būtu triumfāla atgriešanās čempionātā, kur pērn viņam liedza piedalīties un izraidīja no Austrālijas par nepatiesu ziņu sniegšanu ieceļošanas atļaujas pieprasījumā kovida pandēmijas apstākļos Džokovičam pērn līdz ar izraidīšanu noteica aizliegumu trīs gadus ierasties Austrālijā. Tomēr kopš gada sākuma Austrālijā ir atcelta prasība atbraucējiem būt vakcinētiem pret Covid-19 un Džokovičs saņēma ieceļošanas vīzu.

Sievietēm pirmdien kļuva zināmi pēdējie divi ceturtdaļfinālu pāri –

pirmoreiz tik tālu Austrālijā tikusī Arina Sabaļenka spēlēs pret Horvātijas tenisisti Donnu Vekiču, savukārt čehiete Karolīna Plīškova mērosies spēkiem ar Polijas pārstāvi Magdu Lineti.

Astotdaļfinālā Sabaļenka ar 7-5, 6-2 aizšķērsoja ceļu uz nākamo kārtu šveicietei Belindai Benčičai, turpretim Vekiča guva uzvaru 6-2, 1-6, 6-3 pār 17 gadus veco Čehijas spēlētāju Lindu Fruhvirtovu. Plīškova astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū iekļuva ar panākumu 6-0, 6-4 pār ķīnieti Šuai Džanu, bet Linete ar 7-6 (7-3), 6-4 atstāja zaudētājos turnīra ceturto raketi Francijas tenisisti Karolīnu Garsiju.

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ļoti agrā otrdienas rītā pēc Latvijas laika ceturtdaļfinālā tiksies ar Kazahstānas tenisisti Jeļenu Ribakinu.

Mača uzvarētāju pusfinālā gaidīs tikšanās ar Viktorijas Azarenkas un amerikānietes Džesikas Pegulas dueļa veiksminieci. Turnīra trešā rakete Pegula ir palikusi Melburnā visaugstāk izliktā spēlētāja.

Ostapenko pārī ar spāni Davidu Vegu-Ernandesu turpina dalību arī jauktajās dubultspēlēs, kur sasniedza ceturtdaļfinālu.

Austrālijas atklātais čempionāts ilgs līdz 29. janvārim.