Ceturtdaļfinālā pārtrūkst Ostapenko uzvaru sērija Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko otrdien Melburnā zaudēja karjerā pirmajā Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā un neiekļuva "Grand Slam" turnīra četru spēcīgāko spēlētāju vidū, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar dienas otra pusfināla rezultātu)
Ostapenko ceturtdaļfinālā divos setos ar 2-6, 4-6 piekāpās Kazahstānas tenisistei Jeļenai Ribakinai, kura pasaules rangā ieņem 25. vietu un pērn uzvarēja Vimbldonas čempionātā.

Aļona turnīru Melburnā noslēdza ar 430 ranga punktu guvumu, kas viņai Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) reitingā ļaus pietuvoties pirmajam desmitniekam. Par ceturtdaļfināla sasniegšanu vienspēlēs Ostapenko nopelnīja arī 555 250 Austrālijas dolāru (359 000 eiro) naudas balvu.

Ribakina pirmajā setā ieguva 2-0 pārsvaru, ko nostiprināja ar vēl vienu pretinieces servē gūtu punktu piektajā geimā. Nākamajos geimos abas tenisistes noturēja savu servi, kas Ribakinai nodrošināja uzvaru setā, kurā spēle gandrīz uz pusstundu tika pārtraukta, lai lietus dēļ pār Melburnas tenisa stadiona centrālo kortu pārvilktu jumtu un sakoptu laukumu. Otro setu ar 2-0 izdevās sākt Aļonai, taču viņas pretiniece turpinājumā bija pārāka četros geimos pēc kārtas, nodrošinot pārsvaru, ko nosargāja līdz 79 minūtes ilgušā mača beigām.

Kazahstānas tenisistei mačā izdevās 11 netveramas serves, turpretim Aļonas rēķinā bija tikai viens šāds trāpījums.

Ribakina arī efektīvāk realizēja savas pirmās serves, kas viņai bija krietni ātrākas nekā pretiniecei. Ribakina izmantoja četras no no sešām iespējām gūt punktu pretinieces servēs, savukārt Ostapenko realizēja tikai vienu no astoņām breika iespējām.

Pusfinālā Ribakina tiksies ar Viktoriju Azarenku, kura ar 6-4, 6-1 uzveica turnīra trešo raketi amerikānieti Džesiku Pegulu. Otrs pusfināla pāris kļūs zināms trešdien - ceturtdaļfinālā čehietes Karolīnas Plīškovas pretiniece būs Polijas tenisiste Magda Linete, bet horvātiete Donna Vekiča spēlēs pret Arinu Sabaļenku, kura tāpat kā viņas tautiete Azarenka nevienu valsti turnīrā nepārstāv.

Ostapenko ceturto reizi tenisistes gaitās "Grand Slam" līmeņa turnīrā spēlēja ceturtdaļfinālā – 2017.gadā viņa uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā un tika astoņu labāko spēlētāju vidū Vimbldonā, kur gadu vēlāk spēlēja pusfinālā.

Iepriekš pirmajās kārtās Aļona pārspēja Ukrainas tenisisti Dajanu Jastremsku (WTA 101.), ungārieti Annu Bondaru (WTA 81.) un Jastremskas tautieti Katerinu Baindlu (WTA 95.), kā arī amerikānieti Koko Gofu (WTA 7.). Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā 17. vietā ierindotā Ostapenko Austrālijas atklātajā čempionātā spēlē astoto reizi, un iepriekš viņas labākais panākums bija sasniegta trešā kārta gan 2017. un 2018. gadā, gan pērn.

Austrālijas atklāto čempionātu Ostapenko neturpinās arī jauktajās dubultspēlēs, kur 25 gadus vecā tenisiste pārī ar spāni Davidu Vegu-Ernandesu otrdien bez spēles ceturtdaļfinālā piekāpās Indijas duetam Sanjai Mirzai un Rohannam Bopannam. Sieviešu dubultspēlēs Aļona pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku nepārvarēja pirmo kārtu.

Gada pirmais "Grand Slam" turnīrs Melburnā cietā seguma laukumos ilgs līdz 29. janvārim. Naudas balvās turnīrā sadalīs 76,5 miljonus Austrālijas dolāru (48,3 miljonus eiro), kas ir iepriekš nepieredzēti liela summa.