Biodrošas viesnīcas un aizzīmogots transports - rīkotāji gatavojas Austrālijas «Open»

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta organizatori neplāno atteikties no janvārī paredzētā nākamās sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra rīkošanas, lai gan rēķinās, ka tā norise pandēmijas dēļ varētu būt krasi atšķirīga. Turnīra rīcības komiteja jau ir izlēmusi krasi samazināt skatītāju skaitu, kā arī gatavojas ieviest iepriekš nepieredzētus drošības pasākumu epidemioloģiskā riska mazināšanai.

Ja izstrādātais plāns tiks realizēts, skatītāju skaitu Melburnas parka tenisa kompleksā samazinās uz pusi, aģentūrai AP teica organizatoru "Tennis Australia" vadītājs Kreigs Tailijs. Plānots ieviest arī dažādus drošības pasākumus tenisistiem, bet tūrisma jomā rīkotāji rēķinās, ka labākajā gadījumā vietējo skatītāju rindas varētu papildināt kaimiņi jaunzēlandieši. 

Pēc organizatoru pašreizējā plāna, turnīra dalībniekiem no ārzemēm būs jāierodas laicīgi, lai pavadītu kādu laiku karantīnā, atbraucējiem veiks Covid-19 analīzes un viņus izmitinās oficiālās biodrošās turnīra viesnīcās, no kurām uz tenisa kortiem spēlētājus pārvadātu aizzīmogotā transportā.

Pasaules Veselības organizācija Covid-19 pandēmiju izsludināja 12.martā - apmēram sešas nedēļas pēc Novaka Džokoviča un Sofijas Keninas triumfa Austrālijas atklātajā čempionātā. Vimbldonas turnīru 2020.gadā atcēla, bet vēl divus "Grand Slam" turnīrus - ASV un Francijas atklātos čempionātus - paredzēts aizvadīt septembrī un oktobrī. 

Austrālijā organizatori plāno rūpīgi iepazīties ar ASV un Francijas atklāto čempionātu rīkotāju pieredzi obligātu Covid-19 testu veikšanā, dažādiem karantīnas līmeņiem un spēlētājus pavadošo personu skaita ierobežošanu. Turnīra starts Melburnā paredzēts 18.janvārī.

Melburnā ir spēkā sešu nedēļu ilgi izolācijas pasākumi, jo Viktorijas štatā jau trīs nedēļas jaunu inficēšanās gadījumu skaitu ik dienu raksturo trīsciparu skaitlis. Austrālijas lidsabiedrība "Qantas" līdz oktobra beigām ir atcēlusi visus starptautiskos lidojumus.

Tailijs gan cer, ka izolācijas pasākumi palīdzēs līdz gada beigām epidemioloģisko situāciju uzlabot, lai Austrālijas atklātā čempionāta norisēs iesaistītās 2500 personas justos droši. Organizatori arī uzskata, ka jau ir guvuši nozīmīgu pieredzi ārkārtas situāciju risināšanā, - ja pērn rīkotājiem nebija bažu par Covid-19, īpaša darba grupa tika izveidota netālo krūmāju ugunsgrēku dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti