BBC: Manipulācija ar spēļu rezultātiem izplatīta arī augstākā līmeņa tenisā

Aizdomās par apzinātu spēļu zaudēšanu pēdējos 10 gados ir turēti 16 tenisisti, kas pasaules rangā bija pirmajā piecdesmitniekā, tostarp "Grand Slam" turnīru uzvarētāji, svētdien vēstīja raidorganizācija BBC. Visiem iespējamajiem pārkāpējiem tika ļauts turpināt piedalīties sacensībās.

BBC un "BuzzFeed News" piekļuva slepeniem failiem, kas liecina par aizdomām, ka augstākā līmeņa tenisā krāpšanās un apzināta zaudēšana ir plaši izplatīta. Pēdējos 10 gados Tenisa integritātes nodaļai (TIN) atkārtoti ziņots par 16 ranga TOP 50 tenisistiem, kurus tur aizdomās par apzinātu zaudēšanu.

Mediji vēstīja, ka iepazinās arī ar 2007.gadā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) sāktās izmeklēšanas detalizētiem rezultātiem. Tie apliecina, ka derību krāpnieki Krievijā un Itālijā pelna simtiem tūkstošu dolāru uz spēlēm, kuru iznākums ir sarunāts iepriekš. Trīs šādas spēles notikušas arī Vimbldonā.

Konfidenciālā ziņojumā tenisa amatpersonām 2008.gadā pētījuma autori ieteica izmeklēt 28 tenisistu lomu iespējamā spēļu sarunāšanā, taču nekāda rīcība nesekoja, vēstīja BBC. Tenisā 2009.gadā pieņēma jaunu pretkorupcijas kodeksu, taču pēc juristu padoma netika turpināta izmeklēšana par iepriekšējiem pārkāpumiem.

Arī nākamajos gados par trešdaļu aizdomās turēto tenisistu TIN saņēma atkārtotus brīdinājumus, tomēr nekāda rīcība nesekoja. Astoņi tenisisti, par kuriem TIN saņēma brīdinājumus, piedalās arī Austrālijas atklātajā čempionātā, kas pirmdien sākās Melburnā. Neviena aizdomās turētā tenisista vārdu mediji gan nenosauca.

Lielo turnīru laikā tenisisti tikuši uzrunāti viesnīcu istabās un viņiem par nepieciešamo rezultātu nodrošināšanu solīts ne mazāk kā 50 000 dolāru par katru krāpniecisko spēli. Viens no izmeklēšanā iesaistītajiem speciālistiem Marks Filipss pastāstīja, ka apmēram 10 tenisistus uzskata par visaizdomīgākajiem.

Savukārt Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) vadītājs Kriss Kermods uzsvēra, cīņā pret krāpšanu nevalda vieglprātība, un nav pamata uzskatīt, ka netiek veiktas pienācīgas darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti