Austrālijas avīze autora aizstāvībai vēlreiz publicē tenisistes Viljamsas karikatūru

Austrālijas avīze "Melbourne Herald Sun" trešdien atkārtoti publicēja karikatūru, kurā izsmieta tenisistes Serenas Viljamsas uzvedība ASV atklātā čempionāta finālā. Pēc zīmējuma pirmās publicēšanas tās autoru internetā kritizēja gan par rasismu, gan seksismu, tomēr avīzes redakcijā uzsver, ka pašpasludinātie politkorektuma cenzori ir kaut ko sajaukuši, vēstīja aģentūra AP.

Marka Naita karikatūrā redzama būdīgas miesabūves tumšādaina tenisiste, kas izspļāvusi knupīti un histēriski pauž savu neapmierinātību. Savukārt tieva pretiniece pie tīkla vaicā tiesnesim, vai viņš nevarētu vienkārši ļaut sāncensei uzvarēt.

Marka Naita karikatūra

Viljamsai par neatļautu trenera padomu, raketes laušanu un tiesneša apvainošanu zaudētajā finālā pret japānieti Naomi Osaku otrajā setā piesprieda zaudētu geimu. ASV tenisiste nosauca tiesnesi par laupītāju un meli, izpelnoties 17 000 dolāru naudas sodu, kas gan ir niecīgs salīdzinājumā ar "Grand Slam" turnīrā viņas saņemto 1,85 miljonu dolāru naudas balvu.

"Melbourne Herald Sun" redakcija nešaubās, ka karikatūra ir nevainojama, lai atainotu Viljamsas nepieņemamo uzvedību, turpretim citi zīmējuma autoru iepriekš arī asi kritizēja.

"Mūsu lieliskais karikatūrists Marks Naits var rēķināties ar savu kolēģu absolūtu atbalstu," paziņoja "Melbourne Herald Sun" izdevējs Pīters Blondens. "Viņa zīmējums par Serenas Viljamsas nepacietību nebūt nav par cilvēka rasi, bet par sliktu uzvedību. Politkorektuma piekritēji atkal ir kaut ko sajaukuši."

Karikatūras autors savas ģimenes pasargāšanai apturēja sava "Twitter" konta darbību, kur Viljamsas karikatūru jau bija komentējuši vairāk nekā 22 000 lietotāju. Lielākā daļa komentāru bija kritiski.

Arī Naits uzsvēra, ka viņu zīmējumam iedvesmoja pasaulē labākās tenisa spēlētājas izdarības, kas nekādi nav saistītas ar rasi. Vētraino reakciju uz Viljamsas karikatūru viņš nosauca par apliecinājumu pasaules jukšanai prātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti