ASV atklātajā tenisa čempionātā noteikti visi pusfinālu pāri

Pēc trešdien aizvadītajām spēlēm ASV atklātajā čempionātā kļuva zināmi visi tenisisti vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kas cīņu par titulu "Grand Slam" turnīrā turpinās pusfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Uz karjerā 24. uzvaru "Grand Slam" turnīros pretendējošā mājiniece Serena Viljamsa vietu pusfinālā nodrošināja pret Bulgārijas tenisisti Cvetanu Pironkovu vairāk nekā divas stundas ilgušā trīs setu mačā – 4-6, 6-3, 6-2.

Cīņā par vietu finālā Viljamsa spēlēs pret baltkrievieti Viktoriju Azarenku, kura ar 6-1, 6-0 neatstāja izredzes Beļģijas tenisistei Elīzai Mertensai tikai 73 minūtes ilgušā mačā. Azarenka un Viljamsa finālā Ņujorkā tikās 2012. un 2013. gadā, abas reizes uzvarētājas godā tiekot mājiniecei.

Gan Viljamsa, gan Azarenka ir turnīra tīklā pēdējās atlikušās māmiņas. Līdz šim tikai trim spēlētājām – beļģietei Kimai Klijstersai un austrālietēm Margaretai Kortai un Ivonnai Gulagongai – ir izdevies uzvarēt "Grand Slam" turnīrā pēc bērna laišanas pasaulē.

Jau iepriekš dalību otrā pusfinālā nodrošināja Japānas spēlētāja Naomi Osaka un amerikāniete Dženifera Breidija. Osaka ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-4 uzveica ASV tenisisti Šelbiju Rodžersu, bet pirmo reizi karjerā līdz "Grand Slam" līmeņa pusfinālam tikusī Breidija ar 6-3, 6-2 bija pārāka par Kazahstānas spēlētāju Jūliju Putincevu.

Vīriešiem ceturtdaļfinālā divu Krievijas tenisistu duelī pērn līdz titula mačam tikušais Daniils Medvedevs uzveica savu bērnības draugu Andreju Rubļovu - 7-6 (8-6), 6-3, 7-6 (7-5). Medvedeva nākamais pretinieks būs ar otro numuru izliktais austrietis Dominiks Tīms, kurš ar 6-1, 6-2, 6-4 pārspēja Austrālijas tenisistu Aleksu de Minauru.

Otrā pusfinālā Vācijas spēlētāja Aleksandra Zvereva pretinieks būs spānis Pablo Karenjo Busta. Zverevs iepriekšējo uzvaru guva pret horvātu Bornu Čoriču - 1-6, 7-6 (7-5), 7-6 (7-1), 6-3, turpretim Karenjo Busta ar 3-6, 7-6 (7-5), 7-6 (7-4), 0-6, 6-3 uzveica kanādieti Denisu Šapovalovu.

Pēc Novaka Džokoviča diskvalifikācijas astotdaļfinālā par nejaušu trāpījumu tiesnesei kļuva skaidrs, ka vīriešu vienspēlēs svētdien triumfēs spēlētājs, kas vēl ne reizi nav uzvarējis "Grand Slam" turnīros.