Ar uzvaru dubultspēlē Latvija izvirzās vadībā Deivisa kausa mačā

Ernesta Gulbja un Miķeļa Lībieša sestdien gūtā uzvara dubultspēlē izvirzīja Latviju vadībā Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas II grupas mačā pret Somiju. Gulbis/Lībietis ar 6-2, 7-6 (7-2), 6-3 pārspēja brāļus Miki un Henri Kontinenus, nodrošinot Latvijas tenisistiem 2:1 pārsvaru un labas izredzes pakāpties uz zonas I grupu.

Pēdējās divās vienspēlēs Latvijas tenisistiem svētdien "Arēnā Rīga" pietiks ar vienu uzvaru, lai iegūtu tiesības nākamajā sezonā spēlēt Eiropas/Āfrikas zonas I grupā.

Dubultspēlē Gulbis/Lībietis pirmajā setā guva divus punktus pretinieku servēs un sāncenšiem daudz izredžu neatstāja. Otrajā setā uzvarētāja noteikšanā spēlēja taibreiku, kurā pārāki tomēr bija mājinieki. Turpinājumā trešajā setā izšķirošu punktu Latvijas duets guva pretinieku servē, nodrošinot 5-3 pārsvaru.

Gulbis pēc cīņas Latvijas Televīzijā teica, ka spēle izdevās, un sāncenšiem savā servē netika atdots neviens punkts. Gulbis par labu spēli pie tīkla uzteica savu partneri, taču uzsvēra, ka mačs vēl nav beidzies, un svētdien jācīnās vienspēlēs, lai nodrošinātu uzvaru.

Latvijas kapteinis Kārlis Lejnieks dubultspēlei sākotnēji pieteica Andi Jušku un Mārtiņu Podžu, bet vēlāk izmantoja iespēju mainīt sastāvu, piesakot Gulbi un Lībieti.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās vienspēlēs Lībietis piektdien zaudēja Somijas komandas līderim Mikem Kontinenam, bet Gulbis uzvarēja Herko Polanenu un panāca neizšķirtu 1:1.

Pēdējās divās vienspēlēs Gulbim jātiekas ar Miki Kontinenu, bet Lībietim - ar Polanenu. Komandu kapteiņi gan drīkst vēl neilgi pirms otrās un trešās dienas spēļu sākuma veikt izmaiņas pieteikumā.

Latvijas tenisa līderis Gulbis pasaules rangā ir 36. vietā, bet tālākās pozīcijās ir Juška (470.), Lībietis (683.) un Podžus (741.). Somiem Rīgā nav neviena spēlētāja no pirmā piecsimtnieka - Mike Kontinens rangā ir 606.vietā, apsteidzot Polanenu (737.), Juho Pauku (1182.) un Henri Kontinenu (1656.).

Latvija Deivisa kausa izcīņā šosezon izcīnīja divas uzvaras, februārī pieveicot Tunisiju (3:0), bet aprīlī - Monako (3:2). Somijas tenisisti iespēju spēlēt Rīgā nodrošināja ar uzvarām pār Bulgāriju (3:2) un Īriju (3:2).