Ar Ostapenko pirmo cīņu titula aizstāvēšanā startē Francijas atklātais čempionāts

Parīzē svētdien sākas viens no sezonas prestižākajiem tenisa turnīriem – Francijas atklātais čempionāts. Pirms gada dāmu konkurencē sensacionāli triumfēja Aļona Ostapenko, kam šogad tituls jāaizstāv, un šoreiz viņas uzvaras par sensācijām vairs neviens nesauks, jo Latvijas spēlētāja ir viena no turnīra favorītēm. Aļona pirmās kārtas spēli pret ukrainieti Katerinu Kozlovu aizvadīs svētdien vēlākā vakarā, abām tenisistēm dodoties laukumā dienas pēdējā mačā centrālajā Filipa Šatrijē kortā.

Salīdzinoši veiksmīga izloze ir Anastasijai Sevastovai un Ernestam Gulbim, kas mudina cerēt, ka visi trīs mūsu labākie tenisisti turnīrā tiks tālu. 

Parīzē sākas Francijas atklātais tenisa čempionātsMāris Bergs

  Pērn Ostapenko šokēja tenisa pasauli, finālā pārspējot ļoti spēcīgo rumānieti Simonu Halepu un izcīnot savu pirmo "Grand Slam" titulu. Turklāt viņa to paveica, atspēlējoties no 4-6 un 0-3. Pēc uzvaras Francijas atklātajā čempionātā Ostapenko automātiski tika pieskaitīta favorītēm visos turnīros, kuros piedalījās, un likumsakarīgi, ka viņa iekļauta favorītu pulkā arī Parīzē.

  Pirmajā kārtā pašreizējo čempioni gaida tikšanās ar Katerinu Kozlovu.

  Ukrainas tenisiste šosezon mokās ar traumām un diez vai būs liels drauds Ostapenko uzvarai. Taču jau otrajā kārtā Ostapenko paredzama ļoti smaga spēle pret bijušo pasaules pirmo raketi Viktoriju Azarenku, kura pēc ģimenes pieauguma tomēr nav spējusi demonstrēt savu labāko spēli. Tenisa eksperts Māris Rozentāls uzskata, ka Ostapenko vajadzētu spēt uzvarēt pirmās pretinieces, it īpaši Kozlovu pirmajā kārtā. Rozentāls gan piebilst, ka prognozēt notikumu gaitu turnīrā ir ļoti sarežģīti.

  Tikmēr Anastasiju Sevastovu izloze savedusi kopā ar kolumbieti Marianu Duki-Marinjo. Abas tikušās četras reizes un uzvaras dalījušas uz pusēm. Tenisa apskatnieks Jānis Cīrulis uzskata, ka šāda izloze Sevastovai nav pati veiksmīgākā, taču viņa būs favorīte pirmajā spēlē.

  Karjerā divpadsmito Francijas atklātā čempionāta pamatturnīru šonedēļ sev sarūpēja Ernests Gulbis,

  kurš pārvarēja visas trīs kvalifikācijas kārtas, tādējādi nodrošinot vietu pamatsacensībās. Pirmajā kārtā viņu gaida tikšanās ar Luksemburgas tenisa veterānu Žilu Milleru, kurš nav māla seguma cienītājs. Ja Gulbis uzvarēs Milleru, arī otrajā kārtā viņš būs favorīts, savukārt trešajā kārtā Gulbim pretim, visticamāk, stātos ilggadējais treniņu biedrs un viens no labākajiem māla seguma spēlētājiem pasaulē Dominiks Tīms.

  Tomēr, kā norāda Rozentāls, pirmās kārtas Gulbim nevajadzētu uzskatīt par pastaigu, un nopietns pretinieks būs jau Millers pirmajā kārtā. 

  Pēdējās divas nedēļas Gulbis pavadījis Francijā, vispirms spēlējot "Challenger" sērijas turnīrā, bet pēc tam cīnoties kvalifikācijā Parīzē. Cīrulis atzīmēja pozitīvās tendences Latvijas labākā tenisista sniegumā, kur saskatāma gatavība iet cauri grūtībām.

  Vīru turnīrā galvenais favorīts neapšaubāmi ir Rafaels Nadals. Viņa triumfam, visticamāk, var patraucēt tikai veselības likstas. Savukārt dāmu turnīrā favorītu loks ir krietni plašāks – galvenās pretendentes uz titulu bukmeikeru vērtējumā ir Simona Halepa, Elina Svitoļina, Marija Šarapova un arī Aļona Ostapenko. Nākamo divu nedēļu laikā redzēsim, kuri tenisisti savai kolekcijai pievienos šī gada "French Open" trofejas.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Teniss
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti