Ostapenko «French Open» turnīra pirmajā kārtā uzvar Martincovu

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko pirmdien Francijas atklātā tenisa čempionāta pirmajā mačā Parīzē otrajā setā atspēlējās no 1-5 un divos setos pieveica čehieti Terezu Martincovu.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 17. vietu un turnīrā izsēta ar 17. numuru, ar 6-3, 7-5 apspēlēja Martincovu (WTA 93.).

Pirmo setu ar servi sāka Ostapenko, un pirmajos četros geimos tenisistes uzvarēja savas serves geimus. Tomēr Latvijas pirmā rakete to paveica sīvā cīņā, trešajā geimā pat dodot vienu breikbumbu pretiniecei, bet čehiete savas serves geimus uzvarēja pārliecinoši, ceturto pabeigdama "sausā".

Piekto geimu uzbrukuma tenisu spēlējošā Ostapenko zaudēja, bet jau nākamajā atspēlējās, astotajā geimā vēlreiz uzvarot, kad servēja pretiniece.

Arī pēdējā geimā setā punkti tika gūti pēc Ostapenko darbībām, lieliskiem uzbrukumiem mijoties ar dažām kļūdām. Izšķirošo punktu viņa guva pēc otrās serves, Martincovas saīsinātajam sitienam atbildot ar sitienu līnijā.

14 izspēles garajā otrā seta pirmajā geimā Ostapenko panāca divas breikbumbas pēc kārtas un četras geimā, taču tās neizmantoja.

Arī nākamie divi geimi tika zaudēti, bet ceturtajā geimā Martincova pēc Ostapenko kļūdām ar otro breikbumbu panāca 4-0.

Piektajā geimā Ostapenko pārliecinoši uzvarēja pretinieces serves geimu, bet sestajā zaudēja savas serves geimu – 1-5.

Latvijas tenisiste nepadevās un 14 izspēļu geimā panāca 2-5, kā arī uzvarēja nākamo geimu.

Devītajā geimā Martincovai ar savu servi bija setbumba, taču tā palika neizmantota.

Desmito geimu Ostapenko uzvarēja pārliecinoši, 11. geimā ar pirmo breikbumbu guva piekto punktu pēc kārtas, Martincovai sitot bumbiņu autā, bet 12. geimu uzvarēja "sausā ".

Abas tenisistes iepriekš tikušās bija 2021. gadā Birmingemas "WTA 250" turnīra otrajā kārtā, pie panākuma tiekot čehietei.

Latvijas tenisiste sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros līdz Romas "WTA 1000" vienspēlē tālāk par trešo spēli nebija izdevies tikt. Romā Ostapenko iekļuva pusfinālā, kur piekāpās Kazahstānas pārstāvei Jeļenai Ribakinai.

Martincova vairākus WTA turnīrus ir sākusi no kvalifikācijas un Maiami "WTA 1000" pamatturnīrā piedzīvoja neveiksmi otrajā kārtā, bet pirmajā "Grand Slam" turnīrā izstājās jau pirmajā cīņā. Savukārt vienā ITF raudzes turnīrā viņa izcīnīja uzvaru, visa turnīra laikā zaudējot tikai vienā setā.

Ostapenko šīs sezonas uzvaru un zaudējumu bilance ir 19-11, bet viņas pretiniece guvusi panākumus 13 no 27 aizvadītajiem mačiem.

Latvijas tenisiste Parīzē spēlē astoto reizi, 2017. gadā viņa kļuva par uzvarētāju, finālā ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveicot rumānieti Simonu Halepu. Pagājušajā gadā Ostapenko otrās kārtas mačā trīs setos atzina Francijas tenisistes Alizē Kornē pārākumu.

Čehiete iepriekš Francijas atklātajā čempionātā startējusi divas reizes un abās zaudēja pirmajā kārtā.

Uzvarētājai otrajā kārtā būs jātiekas ar ASV tenisisti Peitoni Stērnsu (WTA 69.), kura pirmdien ar 7-6 (9:7), 6-2 pārspēja čehieti Kateržinu Sinjakovu (WTA 48.).

Turnīrs Parīzē norisināsies līdz 11. jūnijam.