Ostapenko iekļūst Maiami «WTA 1000» turnīra astotdaļfinālā

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko sestdien iekļuva Maiami "WTA 1000" sērijas turnīra astotdaļfinālā.

Latvijas tenisiste, kura pasaules rangā ieņem 22.vietu un šajā turnīrā izsēta ar 24.numuru, ar 6-2, 4-6, 6-3 pieveica planētas 14.raketi brazīlieti Beatrisi Hadadu-Maju, kura Maiami izsēta ar 13.numuru.

Spēli ar servi sāka Ostapenko un geimu vinnēja "sausā". Toties otrajā savas serves geimā bija vajadzīgas divas breikbumbas un 20 izspēles, lai panāktu 2-1.

Jau nākamajā geimā Latvijas tenisiste ar trešo pēc kārtas breikbumbu panāca 3-1, bet astotajā geimā ar otro pēc kārtas breikbumbu - 6-2.

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko uzvarēja, atspēlējot trīs breikbumbas, toties pēc tam četrus geimus uzvarēja brazīliete, kuru skaļi atbalstīja daudzie Brazīlijas līdzjutēji. Piektajā geimā viņa realizēja ceturto breikbumbu.

Arī nākamos trīs geimus uzvarēja servi uzņemošā puse, sesto geimu Ostapenko zaudējot pēc 40:15.

Desmitajā geimā breikbumbu ieguva Ostapenko, taču nākamajās trijās izspēlēs uzvarēja brazīliete, punktu setam pieliekot ar "eisu".

Trešo setu Ostapenko sāka ar zaudētu savas serves geimu, no trim pēc kārtas breikbumbām pretiniecei izmantojot otro iespēju, kā aŗi uzvarot nākamajā geimā un panākot 2-0.

14 izspēļu trešajā geimā Latvijas tenisiste uzvarēja, bet, sākot ar 1-3 uzvarēja visos atlikušajos piecos spēles geimos.

Latvijas tenisiste spēlēja uzbrukuma tenisu ar precīziem sitieniem pa līnijām, tādā veidā devīto geimu pabeidzot "sausā".

Ostapenko uzvarēja par spīti desmit dubultkļūdām, kamēr pretiniecei tādas bija vien divas.

Latvijas tenisiste guva vairāk punktu gan ar pirmo servi (68,8% jeb 44/64 pret brazīlietes 56,6% jeb 30/53), gan otro servi (44,2% jeb 19/43 pret pretinieces 40,9% jeb 9/22).

Ostapenko punktā pārvērta pusi no 12 breikbumbām, kamēr Hadada-Maja realizēja četras no 14 iespējām.

Visā spēlē Ostapenko uzvarēja 99 no 182 izspēlēm.

Astotdaļfināla sasniegšana Ostapenko deva 120 pasaules ranga punktus.

Astotdaļfinālā šī mača uzvarētāja tiksies ar itālieti Martinu Trevizanu (WTA 24.) vai amerikānieti Klēru Liu (WTA 59.).

Latvijas un Brazīlijas tenisistes karjerā līdz sestdienai bija aizvadījušas trīs savstarpējās spēlēs, un visās bija uzvarējusi Ostapenko. Rīdziniece 2017.gadā pārspēja pretinieci Seulas turnīra finālā, kā arī 2018.gada Maiami turnīra trešajā kārtā un pērnā gada Sinsinati sacensību pirmajā spēlē.

No pirmās kārtas Latvijas pirmā rakete bija brīva, bet otrajā ar 6-3, 6-4 uzvarēja Zviedrijas tenisisti Mirjamu Bjerklundu (WTA 149.). Arī brazīliete turnīru sāka no otrās kārtas, tajā ar 7-6 (7:4), 0-6, 6-0 uzvarot čehieti Terezu Martincovu (WTA 113.).

Ostapenko šosezon WTA tūrē ir izcīnījusi 12 uzvaras un piedzīvojusi septiņus zaudējumus. Janvārī Ostapenko sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu, bet februārī neaizstāvēja vērtīgus punktus turnīros Tuvajos Austrumos, kā dēļ nācās zaudēt vairākas pozīcijas rangā.

Hadadai-Majai šajā sezonā ir 11 uzvaras, bet septiņos mačos piedzīvoti zaudējumi. Vistālāk brazīliete, kura ir viena no vadošajām kreilēm sieviešu tenisā, šosezon aizcīnījās turnīrā Abū Dabī, kur izdevās sasniegt pusfinālu.

Jau vēstīts, ka dubultspēlē Ostapenko ar ierasto pārinieci Ludmilu Kičenoku no Ukrainas turnīrā izliktas ar trešo numuru un sasniegušas otro kārtu.

Maiami turnīrs uz cietā seguma norisināsies līdz 2.aprīlim.

Ostapenko pagājušajā gadā Maiami vienspēlē zaudēja pirmajā, bet dubultspēlē - otrajā mačā.