Ostapenko zaudē Ribakinai cīņā par finālu Romas tenisa turnīrā

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko piektdien piedzīvoja zaudējumu Romas "WTA 1000" sērijas turnīra pusfinālā, otrajā setā nenosargājot trīs geimu pārsvaru. Ostapenko ar rezultātu 2-6, 4-6 zaudēja Kazahstānas pārstāvei Jeļenai Ribakinai.

Ostapenko WTA rangā ieņem 20.vietu un turnīrā bija izsēta ar 20.numuru, bet planētas sestajai raketei Ribakinai šajā turnīrā ir septītais numurs.

Iekļūstot pusfinālā, Ostapenko nopelnījusi 390 WTA ranga punktus un rangā pacelsies uz 17.vietu.

Sacensībās Romā Ostapenko pirmo reizi bija iekļuvusi labāko četriniekā. Uz māla seguma šis Ostapenko bija pirmais pusfināls kopš 2017.gada Francijas atklātā čempionāta, kurā viņa tolaik izcīnīja sensacionālu uzvaru un guva vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē.

Ostapenko šajā spēlē guva vairāk punktu ar uzbrukuma sitieniem (26:12), taču pieļāva arī vairāk nepiespiesto kļūdu (33:16). Ostapenko bija arī vairāk dubultkļūdu (5:2), bet "eisu" skaits abām tenisistēm bija līdzīgs (7/6).

Pirmo servi laukumā abas tenisistes trāpīja vienādi (abām pa 60%), bet pretiniece guva vairāk punktu ar pirmo servi (78%/54%).

Ostapenko maču sāka ar zaudētu servi un visa pirmā seta laikā vija iedzinējos, piekāpdamās ar 2-6.

Otrajā setā pie rezultāta 4-1 Ostapenko labā sākās lietus, tomēr mača tiesnese nolēma turpināt spēli, solot pēc katra geima notīrīt laukuma līnijas. Tomēr pēc nākamā geima, kuru Ostapenko zaudēja, mačs uz apmēram desmit minūtēm tika pārtraukts.

Atgriežoties kortā, Ostapenko nākamajā geimā nonāca iedzinējos ar 15:40 un pieprasīja spēli pārtraukt, tiesnesei vēlreiz lemjot par mača apturēšanu. Otro reizi tenisistes kortā atgriezās pēc vairāk nekā pusstundu ilgas pauzes un Ostapenko zaudēja četrus geimus pēc kārtas un piekāpās kā setā (4-6), tā arī mačā.

Ostapenko un Ribakina šogad tikās arī Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā a 6-2, 6-4 pārāka bija Kazahstānas sportiste. Ostapenko Ribakinu bija uzvarējusi abās divās iepriekšējās savstarpējās spēlēs 2019.gada Lincas turnīra ceturtdaļfinālā un 2021.gada Īstbornas turnīra pusfinālā.

Ostapenko šīs sezonas uzvaru un zaudējumu bilance ir 18-11, bet viņas pretiniecei - 29-7.

Otrā pusfinālā Ukrainas tenisiste Anhelina Kaļiņina (WTA 47.) ar 7-5, 6-7, 6-2 uzvarēja ar neitrālās sportistes statusu startējošo Krievijas sportisti Veroniku Kudermetovu (WTA 12.).

Ostapenko kopā ar savu pastāvīgo pārinieci ukrainieti Ludmilu Kičenoku šajā turnīrā piedalījās arī dubultspēlēs, apstājoties ceturtdaļfinālā.

Turnīrs uz māla seguma Romā norisināsies līdz 20.maijam un tenisistēm tās ir pēdējās sacensības pirms Francijas atklātā čempionāta.